2. Черноморец (Бс)
  3. „Акулите” треснаха Берое с 3:1 при завръщането на Кишишев

„Акулите” треснаха Берое с 3:1 при завръщането на Кишишев

Кишишев с повторен дебют за Черноморец, новият Азис се разписа в края

Отборът на Черноморец победи Берое в Стара Загора с 3:1 в контрола от лятната подготовка на двата тима. 4-те гола в мача паднаха през втората част, като старозагорци поведоха, но Черноморец не се предаде и стигна до пълен обрат след 3 безответни гола след това.

Първото полувреме не предложи кой знае колко положения и пред двете врати. Илиан Илиев заложи на две различни едина
йсеторки във всяко от двете полувремена. Златинов направи красива странична ножица в 3-ата минута след центриране от ъглов удар от Пепи Димитров. Топката излезе в аут на метър над напречната греда, съобщава beroe.eu.

В 20-ата минута след грешка в защита на Зафиров бившият бероец Георги Андинов отправи удар към Теменлиев, но Зафиров успя да се реваншира и да блокира.
 Минута след това Златинов стреля от малък ъгъл след отличен пас от дълбочина на Петър Димитров, но топката попадна в ръцете на Стоян Колев.

В 24-ата минтуа Балджийски изведе Георги Андонов сам срещу Теменлиев, но нападателят си поведе твърде дълго топката.
  В 38-ата минтуа Цонков стреля с глава от 6 метра след центриране от корнер на Азис, но топката излезе в аут. Владислав Златинов стреля от пряк свободен удар на границата на наказателното поле леко в ляво на вратата в 40-ата минута, но прати кълбото право в стената.

След почивката и двамата треньори заложиха на нови състави.
В 47-ата минута Ваня Джаферович стреля с глава след центриране от корнер на Танев от 8 м в аут. Евгени Йорданов отбеляза попадение за Берое в 50-ата минута и откри резултата в полза на домакините с хубав плътен шут в горния ляв ъгъл от 26 метра. Малко след това Милен Танев нацели десния страничен стълб след изпълнение на пряк свободенудар от близо 30 метра.

Гостите успяха да изравнят в 62-ата минута. Венелин Филипов проби от дясно и центрира в наказателното поле, където Тевия намери топката от въздуха и я прати от 13 метра в долния ляв ъгъл на пазената от Скорчев врата.

Само четири минути по-късно "акулите" обърнаха резултата. Рикардо Андре разстреля с глава Теодор Скорчев от 6 метра, след центриране от корнер на Азис. В 70-ата минута Ваня Джаферович стреля с глава от 8 метра и прати топката над вратата след центриране от корнер на Танев.

В 77-ата минута при бърза контраатака Милен Танев се озова очи в очи със Стоян Колев. Полузащитникът елиминира стражът, след което Филипов избута в гръб Танев, но главния съдия отсъди аут. Седем минути преди края на мача Танев центрира от дясно към Йорданов, който отправи удар от 6 метра с глава, но на сантиметри от лявата греда в аут.

Последният гол за Черноморец падна в 87-ата минута. След груба грешка на Бачев Балджийски остана очи в очи със Скорчев и пусна наляво към Азис, който от 8 метра прати топката за трети път във вратата на беройци след като кълбото срещна напречната греда.

Следващата контрола на Берое е идната събота, отново в Стара Загора, срещу Любимец.

Днес отборът на Черноморец се прибира от лагера си във
Велинград и до началото на първенството ще се подготвя в домашниусловия. Следващата контрола е на 16 юли /събота/ срещу Светкавица от 18:00 часа на стадион „Лазур”.

Берое (Стара Загора) - Черноморец (Бургас) 1:3

1:0 Евгени Йорданов 50'
1:1 Майкъл Тевия 62'
1:2 Рикардо Андре 66'
1:3 Борислав Балджийски 87'

Берое - първо полувреме:
Tеменлиев, Илиев, Зафиров, Софрониев, Пенев (к), Кръстев, Велев, Димитров, Гюров, Абушев, Златинов
Берое - второ полувреме: Скорчев, Енчев, Джаферович, Бачев, Ямуков, Костадинов, Петров, Чипилов, Танев, Горанов, Йорданов

Черноморец Бс (Бургас): Колев, Терзиев (46' Стоянов), Дянков (к) (46' Николов), Петков (46' Дяков), Бонев (46' Щърков), Тевия (73' Балджийски), Цонков (46' Кишишев (к)), Крумoв (46' Венелин Филипов), Балджийски (46' Рикардо Андре), Андонов (46' Христов), Азис

Илия Груев: Лудогорец е това, което трябваше да бъде Черноморец