2. Черноморец (Бс)
  3. Черноморец превзе Стара Загора с гол от съблекалните

Черноморец превзе Стара Загора с гол от съблекалните

Берое отчая феновете си, Паланков вкара победния гол в първата минута

Черноморец победи Берое като гост с 1:0 в първия мач от 9-ия кръг от А група. Тодор Паланков се разписа за „акулите” преди да е изминала и една минута от мача след хубав удар от 22 метра, при който Кирил Акалски не мръдна.

С тези три точки Черноморец задмина Берое в класирането и вече има 12 на седмото място, докато Берое остава с 10 на девета позиция.

Бургазлии вече 4 поредни мача нямат загуба след три победи и реми. Берое е на другия полюс и след тази загуба има три мача без успех и само една спечелена точка в тях. Срещу Черноморец за старозагорци бе първият мач този сезон, в който те не успяват да се разпишат.

Срещата започна отлично за бургазлии, които смълчаха трибуните още преди да е изтекла една минута игра. След тъч топката бе хвърлена към Тодор Паланков, който от 22-3 метра стреля прецизно и през купа от играчи матира Кирил Акалски, който не мръдна – 0:1.

Домакините едва ли са очаквали подобен развой на мача. И играчи, и фенове на Берое бяха стъписани от началото на срещата.

След гола Берое пренесе играта в полето на гостите, но имаше един голям проблем. Старозагорци нямаха идея как да преодолеят с атаки по земя съперника. Това водеше до непрестанни центрирания към Стоян Колев, но националният вратар и снажните защитници на Черноморец не срещаха особени трудности при тези изсипани топки.

„Акулите” разчитаха на контраатаки на скорост и грешки на съперника. В 13-ата минута пред тях се откри отличен шанс, но той бе пропилян с лека ръка от Крум Стоянов. Защитникът се бе включил напред, топката стигна до него след грешка на старозагорци, но той стреля много неточно и прати чак на страничната линия.

През цялото първо полувреме Берое атакуваше почти изцяло по десния фланг, където Елиаш и Каядо бяха активни. На другото крило Иван Горанов в много ситуации оставаше непокрит, но не получаваше пасове.

След четвърт час Педро Еуженио намери добре кълбото от воле след едно изчистване на корнер, но изстрелът мина малко над целта. В следващата атака домакините потърсиха дузпа, но Пехливанов абсолютно неумишлено докосна с ръка пъти едно центриране и съдията
Кабаков правилно даде само корнер.

Точно в средата на първата част капитанът на Берое Владимир Зафиров се пребори и засече центриране от корнер, но прати малко покрай десния страничен стълб.

Педро стреля коварно под гредата от почти 30 метра след половин час игра, но Стоян Колев на сигурно изби над вратата в корнер.
До почивката Каядо се отчете с още един добър пробив на фланга, а в самия края Елиаш се завъртя пред пеналта и стреля по земя, но слабо и Стоян Колев улови.

Публиката в Стара Загора изпрати Ивко Ганчев и неговите играчи с освирквания към съблекалните.

Мъките на Берое в атакуващата фаза продължиха и през втората част. Домакините не създадоха нито едно голово положение и имаха само два половинчати шанса да стигнат до точката, но не се възползваха от тях.

Пет минути след паузата Иван Горанов, който в големи периоди бе незабележим на терена, бе изведе на стрелкова позиция след двойно подаване, но шутът му от малък ъгъл попадна във външната страна на мрежата.

Черноморец си разчиташе на своите контри и при една от тях в 59-ата минута Уатара върна от аутлинията към Цветомир Цонков, който обаче би неточно по земя в аут.

Последното добро положение за Берое бе 15 минути преди края. Резервата Родолфо Хълк излезе на добра позиция, но не напредна достатъчно към вратата и избърза да прати в ръцете на Колев.

В последните минути в защитата на Берое цареше хаос. Венци Христов на три пъти имаше възможности да вкара втори гол за гостите, но не успя.

Първо Акалски излезе неразчетено и имаше късмет, че кълбото избяга на Христов, защото вратата беше празна. После резервата Балтанов пусна за Венци Христов сам срещу вратаря, но той би покрай лявата греда. Акалски пак излезе лошо, но прехвърлящият удар на Христов кацна върху мрежата и така победата на „акулите” остана минимална – 0:1.

Публиката в Стара Загора и след края на мача изрази своето мнение. Феновете скандираха „Иво, оставка!” по адрес на наставника Ивко Ганчев.