2. Черноморец (Бс)
  3. Черноморец продължава победния си ход в елитната юношеска група

Черноморец продължава победния си ход в елитната юношеска група

Черноморец (Бургас) продължава безгрешния си ход в елитната юношеска група, съобщиха от пресслужбата на клуба. Възпитаниците на треньорския тандем Антон Спасов - Мирослав Косев записаха 5-а победа от 5 мача в първенството.

Те се наложиха като гости на Видима-Раковски с 3:1, макар че изоставаха в резултата. Малките „акули” получиха нелеп гол в 36-ата минута, но още в ответната атака Михаил Георгиев изравни. Само четвърт час след почивката гостите материализираха явното си превъзходство с нови две попадения, които бяха дело на Красимир Тончев и Георги Тузаков.

От състава на черноморци липсваха титулярите Живко Петков и Денис Деляно, които бяха ангажирани за гостуването на дублиращия тим на Пирин. И без тях обаче отборът диктуваше събитията на терена в Севлиево, като на 4 пъти топката срещна гредите.

В следващия кръг от първенството Черноморец приема Литекс. Мачът от 7-ия кръг на елитната юношеска група е на 7-и октомври.

Илия Груев: Лудогорец е това, което трябваше да бъде Черноморец