2. Черноморец (Бс)
  3. Черноморец се добра до хикс в Каварна (видео)

Черноморец се добра до хикс в Каварна (видео)

Бургазлии стигнаха до 1:1 с изравнителен гол в 79-ата минута

Късен изравнителен гол донесе точката на Черноморец срещу домакина Калиакра в късния съботен двубой от 11-ия кръг на „А” група. Двата отбора завършиха 1:1 в Каварна. Новакът поведе в 17-ата минута след колективна грешка в отбраната на „акулите”. Тимът на Краси Балъков се измъчи цял мач в търсенето на гол, който успя да реализира чак в 79-ата минута след груба грешка на Йордан Господинов.

Хиксът е пети на Черноморец, а тимът на Тони Здравков вече шести мач няма победа, регистрирайки четвърто равенство.

Калиакра започна по-добре мача. Поредица от удари на домакините от дистанция не намериха очертанията на вратата. В 17-ата минута обаче новаците стигнаха до гол след колективна грешка в отбраната на Черноморец. Кичуков изпълни свободен удар и от купа играчи в наказателното поле Борел не видя топката и тя влезе във вратата му.

Черноморец реагира и в 20-ата минута удар на Дос Сантос бе блокиран.

Калиакра трябваше да извършва принудителна смяна в следващата минута. Николай Петров получи комоцио и на негово място влезе Бонев.

До почивката гостите търсеха път към вратата на Йордан Господинов предимно чрез центрирания, но добрите изяви в отбрана на домакините запазиха суха мрежата му.

Черноморец пое контрола върху играта през второто полувреме. В 57-ата минута Йордан Господинов плонжира и спаси силен удар на Фернандес извън наказателното поле. В 60-ата минута удар с глава на Муса Койта след центриране отдясно не намери очертанията на вратата.

Гостите продължиха с набезите си, но безуспешно. Играчите на Краси Балъков продължиха с далечните шутове и с центриранията, които не водеха до нищо.

Чак в 79-ата минута „акулите” стигнаха до изравнителен гол. Йордан Господинов сбърка грубо в своето поле при центриране от свободен удар и Муса Койта с глава направи 1:1.

Така срещата завърши без победител, което е чудесна новина за лидера Левски. „Сините” остават на върха с 25 точки преди дербито с Литекс в Ловеч, пред Черноморец с 23, шампиона с 22, Локо Сф с 19 и други. Калиакра е на 12-ото място с 10 точки, с 2 над опасната зона.