2. Черноморец (Бс)
  3. Черноморец спечели битката за четвъртото място! Съдбата на "акулите" е в ръцете на ЦСКА (снимки)

Бургазлии победиха като гости Монтана с 4:2 и ще играят в Европа при титла на "армейците"

Отборът на Черноморец взе изключително важна победа с 4:2 като гост на Монтана в последния кръг на „А” група.

По този начин „акулите” завършват сезона на четвърта позиция и очакват с нетърпение решителния двубой за титлата между Лудогорец и ЦСКА, който ще реши и тяхната съдба. При титла на „червените” бургазлии ще играят в турнира Лига Европа, а ако разградчани триумфират, последната евроквота ще вземе финалистът за купата Локомотив Пловдив.

Отборът на Черноморец, който в отсъствието на наказания Димитър Димитров –Херо бе воден от помощник-треньора Георги Чиликов бе по-активният тим на терена през целия мач. Резултатът на стадион „Огоста” бе открит още във втората минута чрез Преслав Йорданов, който засече с глава центриране на Мелконян.

„Акулите” удвоиха преднината си в 21-ата минута, когато авторът на първото попадение Йорданов преодоля двама бранители на домакините, след което пусна пас успоредно на голлинията към Аатиф Шаешу, който не сбърка пред опразнената врата.

Домакините имаха две възможности да намалят резултата, но пропуски пред вратата на Стоян Колев направиха Георги Аврамов и Луис Едуардо.

Резервата на монтанчани Димитър Воденичаров даде надежда на своя тим с попадение в 55-ата минута след като овладя технично топката в наказалното поле и я прати в долния десен ъгъл.

В 64-ата минута обаче главният арбитър Станислав Тодоров видя игра с ръка извън наказателното поле на вратаря на домакините Ивайло Яначаков и без да се колебае му показа директен червен картон. Резервният страж Антон Личков се появи в игра, заменяйки Георги Аврамов, но веднага му се наложи да извади топката от мрежата си. При изпълнението на прекия свободен удар Венцислав Христов пусна топката за Николай Николов, който със силен удар под стената я прати в мрежата.

Бившият играч на Монтана Венцислав Христов, който се появи в игра за „акулите” през второто полувреме наказа бившите си съотборници в 84-ата минута след асистенция на другата резерва на бургазлии Яник Боли.

Домакините все пак имаха последната дума след като смяната Димитър Красенов Илиев завърши отлична контраатака подхваната от Мирослав Антонов, но попадението само оформия крайния резултат – 2:4.

8 Славия София 30 15 6 9 42:36 6 51
9 Миньор Перник 30 8 12 10 35:40 -5 36
10 Берое Стара Загора 30 9 8 13 30:37 -7 35
11 ПФК Монтана 30 8 7 15 29:51 -22 31
12 Ботев Враца 30 7 8 15 30:44 -14 29
13 Локомотив София 30 5 9 16 26:50 -24 24
14 Видима-Раковски 30 3 6 21 19:59 -40 15
15 ФК Калиакра 30 2 5 23 26:77 -51 11
16 Светкавица Търговище 30 1 5 24 8:71 -63 8

Илия Груев: Лудогорец е това, което трябваше да бъде Черноморец