2. Черноморец (Бс)
  3. Черноморец спечели купа „Дженерали" (+снимки)

Черноморец спечели купа „Дженерали" (+снимки)

„Черноморец-Бургас” спечели купа „Дженерали” за победителя в турнира по футбол за деца до 12 г., проведен на „Каменица Арена” под патронажа на кмета Димитър Николов.

„Черноморец-Бургас” спечели купа „Дженерали” за победителя в турнира по футбол за деца до 12 г., проведен на „Каменица Арена” под патронажа на кмета Димитър Николов. На финала малките „акули” се наложиха над съгражданите от „Нефтохимик” с 1:0. Гола го изработиха двама първи братовчеди. Синът на Радостин Кишишев- Димитър, подаде на племенника му Антон Узунов, който порази мрежата.
В спор за 3-то място Приморско победи Карнобат с 6:5 след дузпи /1:1 в редовното време/; за 5-то: Сунгурларе – Средец 3:0; за 7-мо: Поморие – Свети Никола 3:0.

Благодарение на генералния спонсор Дженерали България и лично на неговия главен изпълнителен директор Ивайло Йосифов всички отбори получиха пълна екипировка и футболни топки. Имаше и индивидуални призове.

Наградите връчиха Ивайло Йосифов, заместник-кметът д-р Лорис Мануелян, Георги Костадинов от отдел „Спорт” в общината, шефът на направление „Детско-юношески футбол” към БФС Пламен Михов, генералният секретар на Асоциацията на българските футболисти Георги Бойчев, председателят на Областния съвет на БФС-Бургас Емил Табаков, Златко Янков, Радостин Кишишев, Владо Стоянов, Милен Георгиев, Пламен Крумов, Георги Чиликов.

Турнирът от националната програма „Децата и футбола” беше организиран от Асоциацията на българските футболисти, Българския футболен съюз и общината. През юни предстоят още два турнира от програмата в Стара Загора и Варна.

За генералния спонсор Дженерали поощряването на млади таланти в България е трайна стратегия. Турнири по плуване, футбол и волейбол за деца, състезания по тенис за любители, турнири по мини футбол, любителски колоездачни обиколки, са част от спортните събития, организирани и подкрепени от застрахователната група през последните години.