2. Черноморец (Бс)
  3. Футболен празник на кампуса с мачове между малчугани

Футболен празник на кампуса с мачове между малчугани

Контролни срещи между деца се превърнаха в истински футболен празник на кампуса „Гнездо на акули”. Стотици роднини на малки таланти проследиха мачовете между формации от няколко набора на „Черноморец-Бургас” и „Черно море”.

Контролни срещи между деца се превърнаха в истински футболен празник на кампуса „Гнездо на акули”. Стотици роднини на малки таланти проследиха мачовете между формации от няколко набора на „Черноморец-Бургас” и „Черно море”. При родените през 2000 г. проверките бяха в три полувремена по 30 минути, за да могат участие да вземат повече клубни надежди. Домакините спечелиха и трите части с по 3:1, 3:0 и 2:0. Набор -2001 на малките „акули” срази варненските си връстници с 6:0, а контролите при родените през 2002 и 2003 г. завършиха 2:2 и 6:0 за „Черно море”. Треньори на бургаските малчугани са Велиян Парушев, Борис Борисов, Петър и Пламен Младенови.

Междувременно се играха и мачове от поредните кръгове в областните първенства за деца и подготвителни групи. При децата и двете селекции на „акулите” спечелиха гостуванията си. „Черноморец - 1” се наложи над „Равда” с 4:1, а „Черноморец - 2” - над „Странджа - Металург” в Средец със 7:0. В подготвителната възраст „Черноморец-1” победи „Черноморец-3” с 12:1, докато „Черноморец - 2” направи нулево реми с „Черноморец - Поморие”.

Илия Груев: Лудогорец е това, което трябваше да бъде Черноморец