2. Черноморец (Бс)
  3. Херо дебютира с успех начело на "акулите", Венци Христов - с гол (снимки)

Херо дебютира с успех начело на "акулите", Венци Христов - с гол (снимки)

Черноморец победи за първи път Калиакра, с 1:0, на "Лазур"

Новият треньор на Черноморец (Бургас) Димитър Димитров-Херо дебютира с успех начело на отбора, който победи с минималното 1:0 гостуващия Калиакра (Каварна) в мач от първия кръг на българската „А” футболна група.

Това бе и първа победа за бургазлии срещу Гостите, срещу които до момента имаха регистрирани реми и поражение.

Наставникът на „акулите” направи доста промени в тима през лятото, разделяйки се с голяма част от скъпоплатените чужденци и връщайки в Бургас ветерана Радостин Кишишев, който започна двубоя като титуляр и дори сложи капитанската лента на ръката си.

Срещата на стадион „Лазур” стартира с натиск отстрана на домакините, които разчитаха предимно на далечни изстрели, но мерникът на Дяков, Цонков и Кишишев изневери.

Най-доброто положение през първото полувреме се откри в 33-ата минута пред дебютиралия с екипа на Черноморец бивш нападател на Монтана - Венцислав Христов, който бе изведен от Костадин Дяков сам срещу стража на гостите, но отблизо нацели горната греда и така пропиля възможността.

„Акулите” продължиха да натискат, но не успяха да материализират игровото си предимство и така двата отбора се прибраха на почивка при резултат 0:0.

След паузата треньорът на гостите – Адалберт Зафиров, който също записа своя официален дебют начело на тима, направи една промяна, пускайки в игра Иван Цачев на мястото на Георги Коруджиев.

Малко след това Зафето бе предупреден официално от главния рефер на срещата Георги Кабаков, който го заплаши с изгонване, но до такова в крайна сметка не се стигна.

Стигна се обаче до гол в полза на Черноморец, а в негов автор се превърна новото попълнение Венцислав Христов, който се разписа с глава в 54-ата минута след перфектно изпълнен корнер отстрана на Костадин Дяков.

След попадението играта се понакъса и темпото на игра спадна, а наставникът на домакините прибягна до смени, за да може допълнително да спечели време и така в игра се появиха Венелин Филипов и Борислав Балджийски.

Това даде резултат и в крайна сметка отборът на Черноморец съумя да вземе трите точки от първия кръг в българската „А” футболна група.

Илия Груев: Лудогорец е това, което трябваше да бъде Черноморец