2. Черноморец (Бс)
  3. Локо (Сф) сдаде третото място след загуба от Черноморец в „Надежда”

Локо (Сф) сдаде третото място след загуба от Черноморец в „Надежда”

„Железничарите” направиха поредната слаба продукция и отстъпиха с 0:1 на тима на Краси Балъков (видео)

Локомотив (Сф) направи поредна грешна стъпка и вече изпадна от призовата тройка на „А” група. „Железничарите” загубиха с 0:1 домакинството си на Черноморец-Бургас и сдадоха третото място, даващо право на участие в Лига Европа. Беззъбият тим от столичния квартал „Надежда” направи изключително слаба продукция и съвсем заслужено не успя да спечели шеста поредна среща. Попадение на Гонсалес през второто полувреме донесе успеха за Черноморец, който изигра много добре тактически мача.

Първото полувреме бе за домакините, които пропуснаха две отлични положения чрез Камбуров и Генков, но през второто „железничарите” бяха неузнаваеми и почти не създадоха работа на втория страж на бургазлии Стоян Колев.  Така Локо (Сф) отстъпи третата позиция на Левски и почти сигурно няма да играят в евротурнирите есента. Воденият от Димитър Васев отбор остана с 52 точки, с 2 по-малко от „сините”, които имат домакинство на Сливен в последния кръг.

Локомотив (Сф) доминираше през първото полувреме, като създаде няколко добри положения, но така и не успя да отбележи. Най-напред в 7-ата минута Златински бе на 7-8 метра от вратата по диагонала и получи топката, но шутът му бе във висините. В 19-ата минута Камбуров пропусна най-чистото положение за „железничарите”. Нападателят получи топката с гръб към вратата, обърна се майсторски, но стреля в аут. Седем минути по-късно Генков направи отличен рейд, стигна на стрелкова позиция в наказателното поле, ала Колев се намеси решително, избивайки виртуозно и запазвайки мрежата си суха.

След половин час игра двата отбора успяха да си разменят по едно положение, но нулевото равенство се запази и мачът трябваше да се реши през второто полувреме.

Втората част започна спокойно. Локомотив, които търсеха задължителни три точки, по никакъв начин не подсказваха с играта си, че гонят участие в Европа. Отпускането бе използвано от Черноморец, който успя да стигне до гол в 54-ата минута, когато отбраната на домакините бе разсечена. Гонсалес бе изведен сам срещу Левашки вляво на наказателното поле и с премерен удар огорчи и без друго малкото фенове на „железничарите”.

Само няколко минути по-късно отново Гонсалес се измъкна очи в очи срещу стража на Локо София. Този път обаче венецуелският футболист стреля високо над вратата и пропусна да реши всичко в тази среща.

Чак в 67-ата минута домакините стигнаха до реално положение през втората част. Димо Атанасов не се хвана на изкуствената засада, организирана от отбраната на Черноморец, но явно не повярва, че реферът не е вдигнал флага и прехвърлящият му удар дори не стигна вратата.

До края темпото спадна още повече. Стабилната игра в защита на Черноморец не позволи на домакините, които и без това бяха импотентни в нападение, да създадат каквато и да била опасност пред тяхната врата.

Така Локо (Сф) загуби с 0:1 и напълно разочарова в края на първенството. „Железничарите” вече нямат победа в четири поредни домакинства. В последния кръг Локо (Сф) гостува на съименниците от Пловдив. Черноморец, който изпревари Славия на 5-ата позиция с 48 точки, пък приема ЦСКА.
Илия Груев: Лудогорец е това, което трябваше да бъде Черноморец