2. Черноморец (Бс)
  3. Много слаб мач на "Лазур", Черноморец все пак победи Монтана (снимки)

Много слаб мач на "Лазур", Черноморец все пак победи Монтана (снимки)

Играчите на Димитър Димитров надвиха възпитаниците на Стефан Грозданов с 2:0

Отборът на Черноморец (Бургас) завърши с победа есенния дял на родната „А” група. В среща от 15-ия кръг на шампионата „акулите” надвиха с 2:0 гостуващия на стадион „Лазур” тим на Монтана. Двубоят няма да се запомни с много интересни моменти, но все пак домакините бяха по-активният тим и се добраха до победата.

Мачът стартира отлично за „акулите”, които поведоха в резултата само след 2 минути игра. Анеси се възползва от грешка в отбраната на Монтана и прати кълбото в мрежата на Христо Иванов за 1:0. Силните изяви на домакините продължиха и последва нова възможност за Черноморец – ударът на Асис обаче бе уловен от стража на гостите. Последваха добри центрирания на Балджийски и на Асис в наказателното поле на Монтана, но Христо Иванов отново се справи.

До края на първата част силните изяви на Черноморец доведоха до нов гол във вратата на гостите. Венцислав Христов бе автор на второто попадение за „акулите” в 39-ата минута. Така краят на първото полувреме дойде при резултат 2:0.

В началото на втората част Монтана получи правото да изпълни пряк свободен удар от повече от 25 метра, но силният изстрел на Янко Сандански по земята в 49-ата минута бе уловен от Стоян Колев. Последваха слаби минути на „Лазур”, а в 67-ата минута Дяков пропусна добра възможност за „акулите”. След 70-ата Монтана имаше две много добри възможности, които бяха пропилени от влезлия като резерва Мичев. Първо, в 73-ата минута, футболистът нацели страничната греда на вратата на Стоян Колев, а в 76-ата Мичев засече центриране във вратарското поле, но кълбото прелетя над вратата. До края на двубоя нямаше по-опасни моменти пред двамата вратари и крайният резултат бе 2:0.

След победата Черноморец събра актив от 33 точки и е на 3-ата позиция, докато Монтана е на 11-ото място с 14 пункта.