2. Черноморец (Бс)
  3. Първо равенство на Черноморец в елитната юношеска група

Първо равенство на Черноморец в елитната юношеска група

„Черноморец - Бургас” записа първо равенство в първенството на елитната юношеска група до 19 г. В мач от 5-ия кръг възпитаниците на треньорския тандем Владо Стоянов – Мирослав Кралев завършиха 1:1 при гостуването си на „Пирин - 2001” в Благоевград.

Младите „акули” поведоха в резултата в 22-рата минута, когато Димитър Благов материализира остър пробив по левия фланг и центриране на Крум Стоянов. До почивката Живко Петков и Йордан Йорданов пропуснаха да увеличат аванса на своя тим. През втората част темпото падна и рядко се стигаше до чисти голови положения. По силата на неписания футболен закон „Като не вкар
ваш, ще ти вкарат”, домакините се добраха до изравняване три минути преди края след корнер.

„Личеше си, че сме по-добрият отбор, но не показахме характер и желание за победа, докато с познатия си дух и борбеност съперникът успя в търсенето на гола”, коментира наставникът Владо Стоянов.

С актив от 7 точки след 2 победи, 1 реми и 2 загуби „Черноморец” заема място в средата на временното класиране при юношите до 19 г. и в следващия, 6-и, кръг ще гостува на „Сливен” на 5 септември /неделя/.

В първенството на елитната юношеска група до 17 г. „Черноморец -Бургас” загуби визитата си на лидера „Черно море” с 0:3 в 4-тия кръг. След този мач селекцията на треньора Антон Спасов се намира на 10-о място във временното класиране с 6 точки. В предстоящия, 5-и, кръг „акулите” до 17 г. приемат „Сливен” на 4 септември /събота/.
Илия Груев: Лудогорец е това, което трябваше да бъде Черноморец