2. - Други
  3. Ал Хилал със смазваща победа в дебюта на Неймар

Ал Хилал със смазваща победа в дебюта на Неймар

Бразилецът изигра първи минути за новия си клуб

Ал Хилал спечели с 6:1 домакинството си на Ал Рияд от 6-ия кръг на първенството на Саудитска Арабия.

С успеха отборът на Неймар, Александър Митрович, Ясин Боно, Калиду Кулибали, Сергей Милинкович-Савич и Рубен Невеш излезе начело във временното класиране с актив от 16 точки.

Ал Рияд е сред тимовете в долната половина на таблицата. В момента заема 16-ата позиция с едва 4 точки след 6 мача.

Ней най-сетне се завърна в игра на клубно ниво и направи официалния си дебют за Ал Хилал. Той се появи в игра от резервната скамейка в 64-тата минута и даде асистенция за четвъртия гол, дело на сънародника му Малком.

Митрогол даде тон за песен с гол от дузпа половин час след началото на срещата. Така Ал Хилал излезе напред в резултата.

Домакините удвоиха преднината си дълбоко в добавеното време на първата част. Милинкович-Савич даде асистенция, докато Ясир Ал Шахрани реализира.

След почивката Ал Хилал вдигна още оборотите. В 68-ата минута Малком намери Насер Ал Даусари на чиста позиция. Саудитският халф се възползва – 3:0.

В 83-тата минута дойде редът на Малком за 4:0, като Неймар влезе в ролята на асистент, а пък в 86-ата Ал Даусари вкара от дузпа пети гол.

В добавеното време на мача двата отбора си размениха по още едно попадение. Ал Даусари оформи своя хетррик, като направи резултат 6:0, а автор на почетното попадение за Ал Рияд беше Али Ал Закан.

В другите петъчни мачове в Саудитска Арабия Ал Шабаб спечели с 1:0 гостуването си на Ал Файха, докато Ал Фатех срази Ал Халеей с 3:1.