2. - Други
  3. Автогол донесе точка на Швеция срещу Ирландия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Автогол донесе точка на Швеция срещу Ирландия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Скандинавците не отправиха нито един точен удар, но стигнаха до 1:1

Първият мач от група Е на Евро 2016 завърши без победител, тъй като Ирландия и Швеция поделиха точките след 1:1.

Срещата се игра на високи обороти и в нея имаше редица възможности за гол, макар че звездата на скандинавците Златан Ибрахимович бе охраняван почти винаги от двама възпитаници на Мартин О’Нийл.

Преди двубоя на „Стад дьо Франс” бе намерен подозрителен пакет, но тревогата се оказа фалшива, а след първия съдийски сигнал Ирландия заигра по-добре.

В деветата минута Джонатан Уолтърс нанесе хубав удар, стреляйки от ждроп, ала в обсега на Андреас Исаксон и вратарят спаси.

Малко по-късно Джон О’Шей имаше страхотна възможност да открие резултата, след като Кларк игра с глава при корнер и подаде към далечната греда, ала там бранителят, оставен непокрит пред празна врата, не можа да улучи целта.

В 28-ата минута Роби Брейди стреля чудесно от границата на пеналта, но топката мина на сантиметри над напречната греда. Само четири по-късно пък Хендрик я нацели със страхотен шут от далечна дистанция.

Така почивката дойде без попадения, а веднага след нея логичното се случи и Ирландия поведе.

В 48-ата минута Шеймъс Колман проби много добре по фланга и центрира меко към точката за дузпа, а там Уес Хулахан засече от движение и прати топката неспасяемо в далечния ъгъл – 1:0.

Веднага след това Швеция бе на път да изравни, тъй като Киърън Кларк опита да изчисти след ъглов удар, но вместо това насочи към собствената си врата. Стражът на островитяните обаче внимаваше, а после и футболист на съперника не сполучи при добавката.

Впоследствие Ирландия се прибра твърде много в своята половина и това изигра лоша шега в 71-ата минута, когато „жълто-сините” проведоха добра атака.

С две технични подавания Златан Ибрахимович бе изведен в пеналта и от аутлинията върна топката успоредно на голлинията, а Кларк се опита да изпревари опонент и да изчисти с глава, но вмето това си вкара автогол – 1:1.

Впоследствие на терена се появи голмасторът на Ирландия за всички времена Роби Кийн, който се превърна и в най-възрастания футболист, играл за страната си на еврофинали, тъй като след месец ще навърши 36 години.

Той обаче не можа да помогне много и в крайна сметка тимът на Швеция, който е съперник на България в предстоящите световни квалификации, взе точката без да нанесе нито един точен удар към съперниковата врата.