2. - Други
  3. Беларус победи кошмара ни от миналите квалификации Норвегия

Беларус победи кошмара ни от миналите квалификации Норвегия

България приема Беларус на 13 ноември в Група А на световните квалификации

Бъдещият съперник на България в световните квалификации за Русия 2018 Беларус победи Норвегия в контрола пред малко над 7 000 зрители на „Улеви” в Осло.

Норвежците ни биха два пъти в изминалите квалификации за Евро 2016 – с 2:1 в Осло и с 1:0 в София. Първият ни мач срещу белорусите в предстоящите световни квалификации пък е на 13 ноември в София.

Селекцията на Александър Кацкевич надделя над скандинавците с много елегантен гол в 56-ата минута. Михаил Гордейчук пусна в коридор за влезлия на почивката Сергей Кривец и халфът на Висла (Плок) технично копна над вратаря и защитник, който се хвърли на шпагат, пращайки в далечния долен десен ъгъл.

Следващия вторник Беларус започва квалификационната си кампания у дома срещу вицешампиона на Европа Франция. Освен тези два тима, в нашата група А са още Холандия, Швеция и Люксембург.

Официално: Бока Хуниорс остана без старши треньор