2. - Други
  3. Бивш ас на ЦСКА започна да бележи в Унгария

Бивш ас на ЦСКА започна да бележи в Унгария

Евандро вкара гол в първия си официален мач за МОЛ Фехервар

Бившият нападател на ЦСКА Евандро вкара гол в първия си официален мач за МОЛ Фехервар. Бразилецът се разписа при равенството 3:3 срещу Залаегерсег от първия кръг в ОТП Банк Лига.

Двубоят беше много интересен и предложи няколко обрата. Бенямин Бабати откри за домакините във 2-ата минута, но в 11-ата Евандро изравни. Той се възползва от разбъркване в наказателното поле на Залаегерсег и промуши топката под плонжа на стража Патрик Демиен.

До почивката двата тима си размениха по още едно попадение чрез Янош Сепе и Неманя Николич. Унгарският национал от сръбски произход беше точен от дузпа в 44-ата минута, а в 61-ата изведе МОЛ Фехервар напред в резултата. Домакините обаче стигнаха до точката с гол на Бабати от дузпа четвърт час преди края.

Вчера бившият вратар на Левски Милан Миятович дебютира за МТК Будапеща при равенството 1:1 срещу шампиона Ференцварош, а днес Академия Пушкаш на Камен Хаджиев приема Хонвед.