2. - Други
  3. Ботев (Враца) разнищи Аполон (Лимасол) в контрола

Ботев (Враца) разнищи Аполон (Лимасол) в контрола

Мачът започна с близо час закъснение, причина за което бе пътен инцидент

Пътен инциден край Ботевград забави с близо час приятелската среща между новака в елитната “А” група Ботев (Враца) и петия от кипърското първенство Аполон (Лимасол). Гостите, които са на лагер в Правец, трябвало да изчакат докато разчистят пътя и затова се появиха на стадион “Христо Ботев” към 18.30 часа.

Точно тогава започна и официалното представяне на отбора на домакините пред своите фенове. През есенния полусезон старши треньорът на Ботев (Вр) Сашо Ангелов ще работи с група от 25 футболисти, като 10 от тях нови попълнения от лятната селекция на отбора.

Точно 25 топки пък бяха изритани в публиката, с което бе отбелязано завръщането на отбора в елита.

Иначе Ботев записа класическа победа с 3:0 над кипърския Аполон в последната си приятелска среща преди началото на новия сезон. Заради закъснението мачът се игра в две полувремене от по 35 минути.

Дебют с екипа на врачани направи Иво Михайлов. Играещият по лявото крило нападател идва в последния момент от школата на Чавдар (Етрополе). Домакините се скъсаха да изпускат през първото полувреме, като преотстъпеният от шампиона Литекс бразилски нападател Нене се превърна в "героя" на врачани, профуквайки поне четири чисти положения за гол.

След почивката в игра за домакините влязоха Димов, Ценковски, Христов и Георгиев. Гостите пък бяха дошли с едва 12 футболисти, но единствената резерва не бе вписана в стартовия състав. Натискът на Ботев продължи и след почивката и 56-та мин. Симеон Мечев откри резултата. Синът на фолкдивата Малина се разписа с невероятно красив прехвърлящ удар от 30 метра.

След това Ивайло Данчев мушна два гола във вратата на гостите, които за цял мач се бранеха и ритаха бездобразно. На балтиите на кипъци не издържа влезлият като резерва Ценковски, който секунди преди края на мача се сби със Стиляну от Апоел и двамата получиха червени картони.