2. - Други
  3. Драма на "Естадио да Луж"! Бенфика на финал след късен обрат срещу Спортинг (видео)

"Орлите" срещу Насионал или Пасош де Ферейра във финалния двубой

Отборът на Бенфика срази Спортинг с 2:1 в лисабонското дерби от полуфиналите на турнира за Купата на лигата в Португалия.

На претъпкания "Естадио да Луж" "лъвовете" излязоха напред в 21-ата минута чрез Елгер Пощига. Той засече феноменално центриране от фаул на Матиас Фернандеш, при което топката летя около 40 метра преди да кацне на главата на нападателя.

Отговорът на "орлите" обаче не закъсня. В 34-ата минута нападателят от Парагва Оскар Кардосо се извиси над всички и засече по брилянтен начин с глава центриране от корнер на Карлош Мартинс като не остави абсолютно никакъв шанс на стража на гостите.

Хави Гарсия взриви трибуните с гол от близко разстояние в последната минута, пращайки Бенфика на финала.

По този начин Бенфика надви кръвния си враг Спортинг за втори път в рамките на десетина дни, след като на 21 февруари "орлите" триумфираха на "Жозе Алваладе", печелейки с 2:0 в мач от португалското първенство.

Съперник на Бенфика във финалния двубой ще бъде победителят от срещата между отборите Насионал и Пасош де Ферейра, която ще се проведе утре.