2. - Други
  3. Джонатан Дейвид заби хеттрик за Лил срещу Льо Авър (ВИДЕО)

Джонатан Дейвид заби хеттрик за Лил срещу Льо Авър (ВИДЕО)

"Песовете" спечелиха с класически резултат

Лил спечели с класическото 3:0 домакинството си на Льо Авър от 22-рия кръг на Лига 1. И трите попадения в мача бяха дело на Джонатан Дейвид. Той вкара два преди почивката и оформи своя хеттрик през вторите 45 минути.

След успеха „песовете“ са трети с актив от 38 точки, наравно с Монако, само на точка за втория Ница. Лидер във Франция е ПСЖ с 50 точки.

В 14-тата минута Лил се възползва от един от първите си шансове в мача и излезе напред в резултата. Джонатан Дейвид се ориентира най-добре в наказателното поле и вкара за 1:0.

В края на първата част нападателят удвои преднината на Лил. Той беше намерен в наказателното поле, овладя и преодоля Анхел Гомеш.

В началото на втората част Лил получи правото да изпълни дузпа за нарушение на Кристофър Опери. Джонатан Дейвид застана зад топката, за да оформи своя хеттрик. Неговият удар обаче беше спасен. Все пак той направи добавка.

До края Лил продължаваше да доминира и можеше да направи победата си още по-изразителна. Джонатан Дейвид направи няколко пропуска. Юсуф Язъджъ и Тиаго Мораиш също пропуснаха шансовете, които им се откриха.