2. - Други
  3. Холандия разгроми Унгария (видео)

Холандия разгроми Унгария (видео)

"Лалетата" продължават да са само с победи в квалификациите за Евро 2012

Отборът на Холандия постигна разгромна победа с 4:0 като гост над Унгария в мач от група "Е" на квалификациите за Евро 2012. Головете за гостите отбелязаха Ван дер Ваарт, Афелай, Кайт и Ван Перси.

Още в 8-та минута на двубоя Снайдер стреля към вратата на домакините, затрудни вратаря им Кирали и Ван дер Ваарт успя да вкара топката във вратата за 1:0. В 31-та минута Ибрахим Афелай можеше да отбележи за 2:0, но изпусна от чиста позиция.

Все пак в 45-та минута на двубоя атака, преминала през Дирк Кайт и Ван Перси стигна до Афелай, който не сбърка и вкара за 2:0.

Второто полувреме натискът на "лалетата" продължи, но добри изяви на Кирали не позволяваха резултата в полза на гостите да се увеличи. Все пак в 54-та минута на евроквалификацията Дирк Кайт вкара за 3:0 след асистенция на Робин Ван Перси.

Около половин час преди края на срещата самият Ван Перси оформи крайното 4:0 след подаване на Грегори ван дер Вийл. Футболистите на Берт ван Марвайк изнесоха страхотна продукция на стадион "Ференц Пушкаш" и са с 5 победи от 5 мача в група "Е". На второ място в групата е тимът на Унгария с 9 точки, следван от Швеция с 6 т (шведите имат изиграни 3 мача).