2. - Други
  3. Лил не успя да победи Сент Етиен, но и Лион не взе три точки срещу Оксер

Лил не успя да победи Сент Етиен, но и Лион не взе три точки срещу Оксер

Лионци можеха да се изкачат на върха при победа, вижте всички резултати от Лига 1 на Франция

Отборът на Лил не можа да победи  гостуващия тим на Сент Етиен и двата състава завършиха наравно 1:1 в мач от 19 кръг на френската Лига 1. В напълно равностоен мач, който противопостави водача в Лига 1 и шестият в класирането Етиен, нито един от двата тима не успя да вкара през първата част.

Второто полувреме започна много по-активно за домакините от Лил, които владееха повече и имаха повече удари към вратата на Жано. В 72-та минута Муса Сол даде аванс на домакините след асистенция на Жервиньо. Четири минути по-късно обаче Бакари Сако възстанови равенството и показа на Лил, че мачът все още не бе свършил. До края на срещата двата отбора не създадоха голови положения и тя завърши при резултат 1:1. След равенството Лил остават на върха на класирането с 32 точки, а Сент Етиен също остават шести с 29 точки.

В друг двубой от 19 кръг на Лига 1 Лион и Оксер също завършиха при равенство 1:1. Ако бяха спечелили трите точки домакините от  Лион щяха да изпреварят водача в таблицата Лил. В последните секунди на първата част Жан-Паскал Миньо си отбеляза автогол и даде преднина на Олимпик (Лион).

Секунди след началото на втората част пък Жулиен Керсия възстанови равенството на стадион „Жерлан”. До края на срещата Лион направи всичко възможно да изтръгне трите точки от гостите си, но с неточни удари и не особено опасни положения, мачът завърши наравно 1:1. След сблъсъка Лион са четвърти в класирането с 31 точки, докато Оксер остават 13 място с 23 точки.