2. - Други
  3. Локомотив възкръсна срещу ЦСКА с 1:0 в дербито на Москва

Локомотив възкръсна срещу ЦСКА с 1:0 в дербито на Москва

„Железничарите” не бяха вкусвали победата в шест мача преди домакинството срещу ЦСКА

Локомотив победи ЦСКА в дербито на Москва. „Железничарите” победиха градския си съперник във възможно най-добрия момент. Тимът на Юрий Сьомин не бе усещал вкуса на победата в шест поредни мача от руското първенство. Успехът с 1:0 на стадион „Локомотив” в Черкизов подсигури нападателят Маркес Майкон.

Мачът започна с минута мълчание в памет на загиналите след терористичните актове във Владикавказ на 9 септември.
Локомотив диктуваше играта от началото на срещата. Александър Алиев създаде първите проблеми за гостите с опасни центрирания и далечни удар.

В 25-ата минута именно след центриране от ъглов удар на Алиев, Майкон успя да засече топката в прежата на Игор Акинфеев.
Двата тима не завършиха срещата в пълни състави, тъй като в 70-ата минута реферът на двубоя изгони с директни червени картони чилиеца Гонсалес и грузинеца Астиани. Двамата се спречкаха в половината на Локомотив след грубо съприкосновение. Астиани хвърли топката по съперника си, а след това двамата потеглиха към съблекалните.

Локомотив събра 26 точки след 20-я кръг на руската Премиер лига и се изкачи с една позиция до осмото място, измествайки Том. ЦСКА прекъсна серията си от три поредни победи и с 36 точки е трети на 10 зад лидера Зенит.