2. - Други
  3. Норвегия смути Исландия преди Евро 2016

Норвегия смути Исландия преди Евро 2016

Скандинавците биха с 3:2 в Осло

Норвегия победи участника на Евро 2016 Исландия с 3:2 в контрола на „Улеви” в Осло.

Скандинавците поведоха още в първата минута. Удар на Форен с глава бе отразен с вещина от исландския страж Кристинсон, но капитанът Щефан Йоахансен направи добавка със силен шут от малък удар отляво и рикошет от играч в синьо.

Исландците изравниха по възможно най-опростения начин. В 36-ата минута те изпълниха късо един корнер, Гудмундсон завъртя отляво и централният бранител на Локерен Сверир Ингасон с глава вкара за 1:1 в десния ъгъл.

Ремито се задържа само 5 минути, защото в 41-ата нападателят на Розенброг Пал Андре Хеланд щеше да скъса мрежата във вратарския ъгъл от пряк свободен удар точно пред наказателното поле – 2:1 за Норвегия.

Точно в средата на втората част Йохансен използва изчистена с глава топка от защитата и на свой ред я върна с глава в наказателното поле, където резервата Александър Сорлот /Грьонинген/ вкара първия си гол за националния отбор, прехвърляйки вратаря.

Звездата на Исландия Гилфи Сигурдсон вкара дузпа точно в средата на вратата в 81-ата минута за крайното 3:2.

Исландците играят последна контрола с Лихтенщайн в понеделник, а на Евро 2016 са в група с Португалия, Унгария и Австрия. Норвегия ще играе проверка срещу Белгия в неделя.