2. - Други
  3. ПСЖ постигна страхотен обрат и нова победа в Лига 1

ПСЖ постигна страхотен обрат и нова победа в Лига 1

Рен победи Каен с 3-2, докато Сошо надви Сент Етиен с 2-1

Пари Сент Жермен постигна невероятен обрат на терена на Тулуза. Домакините откриха резултата чрез Капое в 39-ата минута. Но с гол на Кевин Гамейро в 56-ата минута, гостите от столицата успяха да изравнят. В 88-мата минута голмайсторът за ПСЖ бе заменен от Мевлут Единг, който с първото си докосване отбеляза. В добавеното време на срещата Джереми Менез направи резултата 3-1 и осигури победата за тима си. Гостите се измъкнаха по прекрасен начин и успяха да отнесат трите точки у дома.

Краен резултат: Тулуза 1-3 ПСЖ.

В друг мач от този кръг в Лига 1, отборите на Рен и Каен спретнаха страхотно голово шоу. Домакините от Рен отбелязаха три гола още през първото полувреме чрез Букари (5’), Кембо Екоко (41’) и Мангане (45’). Гостите обаче до 61-вата минута успяха да върнат две попадения чрез Хуртокс (58’) и Булот (61’), но футболистите на Каен нямаха сили за повече. Така отборът на Рен отново се върна на победния път, докато за Каен това е втора поредна загуба.

Краен резултат: Рен 3-2 Каен.

В последния мач във френската Лига 1 отборът на Сошо победи Сент Етиен с 2-1. И трите попадения паднаха през първото полувреме. Още 2 6-ата минута Будебуз изведе домакините напред в резултата. В 35-ата – Аубамеянг изравни. В 42-рата минута беше отсъдена дузпа за Сошо, а Будебуз не пропусна от бялата точка, вкарвайки втория си гол в мача. Отборът на Сошо нанесе първа загуба на Сент Етиен.

Краен резултат: Сошо 2-1 Сен.