2. - Други
  3. ПСЖ продължава уверено похода си към нова титла

ПСЖ продължава уверено похода си към нова титла

Мбапе с два гола про победата с 3:0 над Ним

Отборът на Пари Сен Жермен победи с 3:0 Ним в мача от 26-ия кръг на Лига 1. Парижани продължават безоблачния си ход към нова титла, като днес на два пъти се разписа Килиан Мбапе, а веднъж - Кристофър Нкюнкю.

През първата част ПСЖ не положи големи усилия, за да притисне съперника, но все пак успя да стигне до попадение. В 40-ата минута Марко Верати намери Нкюнкю, който откри. След почивката домакините вдигнаха оборотите и стигнаха до две нови попадения. В 69-ата минута Жуан Бернат напредна по левия фланг и подаде към Мбапе на чиста позиция, който засече топката за 2:0. Минута преди края на срещата пък дойде и третото попадение за играчите на Томас Тухел. Нкюнкю изведе Мбапе сам срещу вратаря Пол Бернардони и младокът се разписа за втори път, оформяйки крайния резултат.

Така ПСЖ вече има 68 точки в актива си - на 17 от втория Лил, а също така и мач по-малко от “кучетата”. Това бе четвърта поредна победа за парижани. Ним от своя страна е остава с 36 на 11-а позиция.