2. - Други
  3. ПСЖ си изкара яда върху Каен за 6:0 (ВИДЕО)

ПСЖ си изкара яда върху Каен за 6:0 (ВИДЕО)

Златан вкара два гола и вече има 32 за сезона в Лига 1, ювелирно изпълнение на Ди Мария

Пари Сен Жермен си изкара яда от отпадането в Шампионска лига върху Каен и го смаза с 6:0 в Париж в 34-ия кръг на Лига 1. Златан Ибрахимович вкара два гола и вече 32 през сезона в първенството.

ПСЖ се върна днес към схемата 4-3-3, която цял сезон носи успех на тима и незнайно защо бе пренебрегната в най-важния мач за сезона срещу Манчестър Сити (0:1) на „Етихад”.

Стамбули проби през центъра от собствената половина в 12-ата минута, пасът му към Ибра бе пресечен, но двама от гостите не се разбраха и Ди Мария подаде на Ибрахимович, който се разписа с мощен удар в средата на вратата през човек за 1:0.

В добавеното време на първата част Златан получи в наказателното поле, спокойно овладя и изчака включването на Матюиди, който разстреля вратаря за 2:0.

Ураган помете гостите в началото на втората част. Ибра пусна отдясно за Матюиди, който подаде на чакащия пред празната врата Кавани за 3:0 в 49-ата минута, а три по-късно Ибра с глава пусна на пътя на Ди Мария, който изскочи зад централната линия и елегантно копна над вратаря за 4:0.

Още четири минути и нов гол. Топката бе пропусната по лявото крило за Курсава, който центрира и Златан засече с десния крак от въздуха – 5:0.

Кавани получи отляво и пусна през краката на защитник за Максуел, който вкара шести гол в близкия ъгъл.

ПСЖ отдавна е шампион и вече има 86 точки. Каен е девети с 46.