2. - Други
  3. Рулетката на дузпите подари Купата на Чехия на Млада Болеслав

Рулетката на дузпите подари Купата на Чехия на Млада Болеслав

След 1:1 в редовното време, късметът се усмихна на играчите на Млада Болеслав

Млада Болеслав спечели Купата на Чехия по футбол по възможно най-драматичния начин. Отборът извади повече късмет при дузпите и вдигна трофея след равенство 1:1 в редовното време срещу Сигма Оломуц.

След нулева първа част футболистите на Сигма първи успяха да стигнат до гол. В 59-тата минута Хорава даде аванс на играчите от Оломуц и те се виждаха много близо до спечелване на купата.

Млада Болеслав не се предаде и стигна до изравнително попадение в 74-тата минута. Тогава Таборски запази хладнокръвие и реализира отсъдената за неговия тим дузпа. До края на редовното време никой от двата отбора не рискуваше и мачът влезе в продължения.

Допълнителните 30 минути не донесоха много емоции на зрителите. И двата тима не смееха да се оголят и разчитаха късметът да им се усмихне при лотарията на дузпите. Фортуна беше на стената на Млада Болеслав и тимът спечели дузпите с 4:3.

Успехът е исторически за клуба от Болеслав, който за първи път спечели Купата на Чехия. Това е изобщо първи значим трофей на домашната сцена за отбора, който играе в Гамбринус лигата от 2004 година, когато спечели промоция.