2. - Други
  3. Румъния с мъка взе първа победа в квалификациите след 3:1 над Люксембург

Румъния с мъка взе първа победа в квалификациите след 3:1 над Люксембург

Кризата, обхванала румънския национален футбол, изглежда дори по-лоша от тази в България

Кризата, обхванала румънския национален футбол, изглежда дори по-лоша от тази в България. Северните ни съседи надиграха с много мъка непретенциозния отбор на Люксембург с 3:1 и записаха в петия си двубой едва първата победа в квалификациите за Евро 2012. Мачът се игра на градския стадион в град Чехлаул.

Ларс Крох изведе гостите напред в 22-ата минута.  Две минути след това Адриан Муту върна изоставането. Вторият гол обаче дойде едва в 68-ата минута. Негов автор отново бе Муту. Нападателят на Тимишоара Янис Алин в крайна сметка донесе спокойствието на своя тим с победно попадение 12 минути преди края.

Победата обаче не дава кой знае какво на домакините. Те продължават да са само пред Люксембург в класирането в група D. Над тях са Франция, Беларус,  Албания и Босна и Херцеговина.