2. - Други
  3. Руснаците разочаровани от играта си срещу Англия

Руснаците разочаровани от играта си срещу Англия

Дзюба, Глушаков и Акинфеев коментираха ремито

Вратарят Акинфеев призна, че тимът на Русия се е представил под възможностите си при равенството 1:1 срещу Англия в мач от Евро 2016, дошло след попадение в добавеното време.

"Мачът не се получи за нас. Допуснахме гол от ненужно нарушение. Постоянно сами се поставяме в такива ситуации и получаваме непонятни за мен попадения. В по-трудните моменти играем надеждно, а правим грешки при наглед невинни положения. Хубавото е, че успяхме да изравним в края и се получи достоен резултат. Стараем се да играем за победа във всяка среща, но не мога да крия, че сме доволни от равенството, защото, постигнато в последната минута, при всички случаи то е по-добро от загуба. Не мога да кажа какво точно не ни се получи в играта, но важното е, че всички се бориха до края и отборът беше единен. Със сигурност това късно изравняване ще ни даде допълнителна положителна емоция за следващия мач", каза Акинфеев.

Нападателят Артьом Дзюба също сподели мнението си и не беше доволен от представянето в атака.

"Не бих казал, че сме се провалили през първото полувреме. Да, началото беше доста трудно, защото трябваше да удържим порива на съперника. Англичаните буквално летяха по терена, но за радост ние успяхме да издържим на темпото. Може би в първите минути имаше е прекалено голям респект, защото се чувстваше, че Англия е фаворит, но постепенно разбрахме, че можем да играем с тях като равен с равен.  За съжаление играта ни в атакуващ план не се получи. Не създадохме нещо опасно, а много топки просто не изритваха напред. Но като борба, агресия и желание, не отстъпвахме. До последно се стараехме да останем компактни и дисциплинирани и в края бяхме възнаградени. Много сме щастливи, но не трябва да се отпускаме.  Планът ни за игра беше изпълнен на 50-60 процента. В защита се представихме отлично, въпреки че Англия създаде положения, но все пак съперникът разполага със страхотни футболисти. Проблемите ни бяха в нападeние, където трябва драстично да подобрим представянето си. Можем да създаваме ситуации и трябва да го правим по-често, защото и ние имаме бързи играчи с отлични индивидуални качества. Като за първи мач 1:1 не е лошо. Доволни сме и продължаваме да работим, защото все още нищо съществено не сме постигнали.  В края и късметът помогна. Вася скочи високо и вкара много важен гол. Щеше да бъде жалко, ако бяхме загубили, защото смятам, че равенството беше най-справедливият резултат. Следващият мач е най-важният и ще покаже много. Нашата цел е да преминем групата, а след това да стигнем възможно най-далеч", коментира Дзюба.

Халфът Денис Глушаков пък беше категоричен, не руснаците не са играли с мисълта да пазят равния резултат.

"Не сме имали указания да играем за 0:0. Треньорите ни казаха да излезем на терена и да покажем нашата си игра. Мисля, че в общи линии изпълнихме задачата. След получения гол разчитахме на центрирания. При едно от тях късметът ни се усмихна. Хубавото е, че през второто полувреме имаше повече движение и играхме по-добре. Голът? Разбира се, Вася го вкара. Аз просто тичах към топката, за да подсигуря ситуацията", заяви Глушаков.