2. - Други
  3. Селтик постигна важен обрат в първия мач с Розенборг (ВИДЕО)

Селтик постигна важен обрат в първия мач с Розенборг (ВИДЕО)

"Детелините" изоставаха с 0:1, но спечелиха домакинския си ма с 3:1

Отборът на Селтик постигна много важна победа с 3:1 в домакинството си на Розенборг от втория предварителен кръг на Шампионската лига. Шотландският шампион трябваше да прави пълен обрат, с който постигна един много добър турнирен резултат.

Розенборг поведе в 16-ата минута, когато Никлас Бендтнер подаде към Мелинг, който от движение насочи топката във вратата за 0:1. В края на първото полувреме обаче Селтик възстанови равенството, а голът бе почти идентичен с този на норвежците. Скот Синклер подаде за Одсън Едуард в пеналта и той по земя насочи топката в близкия ъгъл за 1:1.

Още в началото на втората част "Детелините" направиха и пълен обрат. Оливие Нтчам получи пред наказателното поле, финтира защитник и със страхотен удар не остави шансове на вратаря за 2:1.

В 75-ата минута шотландците вкараха и много ценен трети гол. Едуард бе изведен зад защитата и технично копна топката над вратаря за крайното 3:1.

Така Селтик ще има два гола преднина преди реванша, но пък попадението на чужд терен дава надежди и на Розенборг да обърне нещата на свой терен.