2. - Други
  3. Шампионът Марсилия все по-близо до върха след нов успех в Лига 1

Шампионът Марсилия все по-близо до върха след нов успех в Лига 1

ПСЖ победи у дома Тулуза с 2:1, вижте всички резултати от 24-и кръг

С два гола на националния нападател на Гана по футбол Андре Аю френският шампион Олимпик /Марсилия/ победи като гост Нанси и се доближи на една точка до Лил, който е на второто място с мач по-малко и по-късно тази вечер посреща като домакин Олимпик /Лион/.

Полузащитникът на Нанси - Жюлиен Фере, с далечен удар откри резултата в 34-та минута. В първата минута на даденото от съдията продължение след края на първото полувреме Андре Аю изравни резултата.

Андре Аю, който играе вместо контузения централен нападател и френски национал Андре-Пиер Жиняк, в 87-та минута вкара втория си гол и донесе победата на Олимпик /Марсилия/.

Пари Сен Жермен победи като домакин Нанси с 2:1 и също запази шансовете си за титлата. Парижани поведоха с голове на Силвен Арман в 28-та минута и на Матийо Бодмер в 38-та минута, а в 62-та минута Франк Табану намали на 2:1 и направи края на мача на стадион "Парк де пренс" неспокоен за привържениците на Пари Сен Жермен.

Бордо - Оксер - 3:0

Начело във временното класиране е Рен с 46 точки, следван от Лил - 45 точки и един мач по-малко, Олимпик /Марсилия/ - 45 точки, Пари Сен Жермен - 44 точки, Олимпик /Лион/ - 41 точки и един мач по-малко, Монпелие - 38 точки, Сент Етиен - 35 точки, и др. Последният мач от кръга започва в 22:00 часа и противопоставя доскорошния лидер Лил на вицешампиона Олимпик Лион.