2. - Други
  3. Шотландия остава в борбата за Евро 2012 след 1:0 над Литва

Шотландия остава в борбата за Евро 2012 след 1:0 над Литва

Националният отбор на Шотландия продължава с доброто си представяне в квалификациите за Европейското първенство в Полша и Украйна следващото лято, след като тази вечер се наложи много трудно с 1:0 над тима на Литва. Срещата се игра на стадион „Хемпдън Парк” и бе от програмата на квалификационна група „I”.

Двубоят започна с натиск на „гайдарите” и пропуски на Нейсмит и Гуудуили. В самия край на полувремето домакините получиха правото да изпълнят дузпа, която обаче бе пропусната от халфа на Манчестър Юнайтед – Дарън Флетчър.

В самото начало на втората част обаче, в 50-ата минута, Стивън Нейсмит поправи грешката на съотборника си и даде така ценната преднина на шотландците.

До края на мача гостите от Литва нямаха сили дори за частичен обрат и така те загубиха този двубой с 0:1 от Шотландия.

След успеха „гайдарите” се намират на 3-о място във временното класиране с актив от 8 точки, на 2 зад 2-ия Чехия. Гостите от Литва пък са 4-и с 5 пункта.