2. - Други
  3. Турция надви Белгия в голов трилър (видео)

Турция надви Белгия в голов трилър (видео)

Момчетата на Гуус Хидинк се наложиха над своите гости с 3:2

Турция постигна втора победа по пътя си към Евро 2012 в Полша и Украйна. Момчетата на Гуус Хидинк постигнаха труден успех с 3:2 над Белгия. Мачът се игра на “Шюкрю Сарачоглу” в Истанбул, а със спечелените три точки Турция продължава да води в Група А.

Мачът започна равностойно, като двата отбора си размениха по един пропуск в първите 15 минути. Резултатът бе открит в 28-ата минута от Даниел ван Буйтен, който се разписа след центриране от корнер. Малко след началото на второто полувреме Хамит Алтънтоп изравни.

В 64-ата минута белгийците останаха с 10 души заради червения картон на Венсан Компани, а турските национали мигновено се възползваха от численото преимущество и поведоха с 2:1 чрез Семих Шентюрк в 66-ата минута. Гостите не се предадоха и бързо се върнаха в мача. Само 3 минути след гола за Турция отново Ван Буйтен върна надеждите на своите сънародници с втори гол във вратата на Къврак.

Веднага след този епизод белгийците можеха дори да поведат, но Миралас пропусна. Максимата “ако не вкараш, ще ти вкарат” изигра лоша шега на момчетата на Гьорг Леекенс, след като в 78-ата минута Арда Тюран отбеляза победния гол за Гуус Хидинк и компания.