2. - Други
  3. Убиецът на Италия излиза срещу Левски

Убиецът на Италия излиза срещу Левски

Търнава взе Камил Копунек, води го в София

Убиецът на Италия от последното световно първенство излиза срещу Левски в Лига Европа. Спартак Търнава, който ще играе в четвъртък със сините на „Герена”, се подсили с халфа Камил Копунек. Това е футболистът, който вкара гола за победата на Словакия над италианците с 3:2 на мондиала в Южна Африка. През последния сезон Копунек игра в Серия А с екипа на Бари. Шефовете на словашкия клуб ще го картотекират още за първия двубой в София.

Спартак издрапа до мача с Левски, след като победи с 3:1 онази вечер СК Тирана. Словаците обаче видяха много зор, тъй като албанците поведоха, а на почивката резултатът беше равен. Герой с два гола за победата стана Ладислав Томачек.

- Важно е в София да вкараме гол и да сме силни в защита - каза треньорът на Спартак Търнава Павел Хофтик. - След това на реванша си знаем работата.

Шефовете на клуба призоваха целия град да дойде на стадион „Антон Малатински" за мача. Достигането до гретия кръг от квалификациите е най-големият европейски успех за тима от 40 години насам.