2. - Други
  3. Украйна надигра Швеция след дузпи

Украйна надигра Швеция след дузпи

Елмандер даде аванс на шведите, но Украйна изравни чрез Девич от дузпа, след редовното време футболистите решиха да изпълняват дузпи и украинците се оказаха по-добри при изпълнението

Отборът на Украйна надделя над тима на Швеция след изпълнение на дузпи в контролата между двата тима в Кипър, завършила 1:1 в редовното време. И двата гола паднаха през първото полувреме, като Елмандер вкара за шведите в 7-та минута, а Девич изравни в средата на полувремето. Двата отбора решиха да завършат приятелската среща с дузпи и украинците се оказаха по-прецизни при изпълнението на 11-метровите удари.

Двубоят на гимнастическия стадион „ГСП” в Никозия започна чудесно за шведите, като още в 7-та минута Елмандер изведе тима си напред в резултата. Той вкара след асистенция на звездата Златан Ибрахимович.

Седем минути по-късно украинците също показаха зъби и Марко Девич стреля от средна дистанция. Ударът му бе блокиран от противников защитник. Все пак в 20-та минута украинците получиха правото да изпълнят дузпа и точно активния Девич реализира за 1:1 от бялата точка.

В следващите минути играта се развиваше предимно в централната зона и бе доста твърда на моменти. След като бяха показани няколко жълти картона футбола се завърна на терена в Кипър и Ким Калстрьом бе близо до гол, но ударът му бе спасен от стража Шовковский.

Няколко минути преди края на полувремето и голмайсторът Елмандер се опита да застраши вратата на футболистите в  жълти екипи, но без успех. Така на полувремето резултатът се запази 1:1.

Втората част започна с по-висока активност на „тре кунур”, но удар на Гранквист с глава в 55-та минута излезе в аут. Шведите продължиха да атакуват и секунди по-късно Вилхелмсон отправи неточен удар към вратата на Шовковский.

След 60-та минута украинците сякаш се събудиха и започнаха да играят по-концентрирано. Все пак те не можаха да стигнат до гол в периода, в който владееха повече топката, и шведите отново взеха инициативата.

Последваха неуспешни удари към вратата на Украйна от страна на Ериксон и Калстрьом. До края на срещата нямаше чисти ситуации и тя завърши при резултат 1:1. Все пак футболистите на двата отбора решиха да се позабавляват и да завършат с изпълнение на дузпи.

При рулетката на 11-метровите удари футболистите на Украйна се оказаха по-точни и се поздравиха с победата в контролната среща, играна в Никозия. Краен резултат на Швеция - Украйна 5:6 след дузпи (1:1 в редовното време).