2. - Други
  3. В Ксамакс го удариха на тотална чистка

В Ксамакс го удариха на тотална чистка

Целият спортно-технически щаб на швейцарския клуб Ксамакс (Нюшател) беше уволнен само след два изиграни мача в местната Суперлига, а решението е на новия собственик- чеченският бизнесмен Булат Чагаев

Целият спортно-технически щаб на швейцарския клуб Ксамакс (Нюшател) беше уволнен само след два изиграни мача в местната Суперлига, а решението е на новия собственик- чеченският бизнесмен Булат Чагаев. Старши треньорът Франсоа Чиколини, мениджърът на тима Сони Андерсон и по-голямата част от помощниците, лекарите и масажистите, бяха уволнени след поражението с 0:2 от Базел във 2-ия кръг на първенството. Всички те бяха назначени през юни, но не успяха да изкарат и два пълни месеца. Ксамакс продължава в първенството без спечелени точки и без отбелязани голове.

"Искат от нас да се представим магически добре и за кратки срокове. Няма как да стане, коментира вече уволненият треньор Чиколини пред вестник "20 минути".

"Чагаев държи акциите на клуба, той взима решенията. Няма какво да се каже повече, допълни пък Сони Андерсон пред същото издание.

Официална позиция на клуба до момента не е обявена. Откакто пое контрола върху клуба Чагаев е сменил двама треньори, а през седмицата изгони бразилския вратар и бивш играч на Литекс (Ловеч) Родриго Галато заради нелепи грешки при домакинското поражение с 0:3 от Люцерн. По ирония на съдбата заместникът му Жан-Франсоа Бенедик също провали мача вчера, след като в 83-ата секунда на двубоя изпусна топката от ръцете си и на празна врата Бенямин Хугел безпроблемно я вкара. Отделно от това, десет минути преди края на първото полувреме защитникът Жил Биня си вкара автогол и осигури безпроблемен успех за отбора на Базел.