2. - Други
  3. Вятър попречи на Копенхаген да бие Мьолде

Вятър попречи на Копенхаген да бие Мьолде

На датчаните им предстои само една контрола срещу Розенборг до мача с Лудогорец

Съперникът на Лудогорец в 1/16-финалите на Лига Европа ФК Копенхаген завърши 1:1 с норвежкия Мьолде в поредната си контролна среща. На датчаните остава още една проверка преди срещите с българите и тя е домакинство на друг норвежки тим - Розенборг.

След едно чудесно изиграно първо полувреме датският шампион ФК Копенхаген трябваше да се оттегли на почивка в контролата с Мьолде с пасив от 0:1. Изритана топка от вратаря на Мьолде и с помощта на силния вятър, норвежците откриха резултата чрез Карлсон, който прокара топката покрай крака на вратаря Робин Олсен. Това беше и единствената тяхна възможност до почивката.

През второто полувреме положенията пред норвежката врата се заредиха, а най-напред Федерико Сантандер на два пъти се размина с гол. Същото направи и Вербич, който се появи като резерва. 20-ина минути преди края Ян Грегуш изравни за 1:1 след като Жорес Окоре му свали топката с глава.

"Доволен съм от играта, от агресията, от себераздаването. Но не мога да приема този резултат, който е трети равен за нас. Изпускаме твърде много голови положения. Срещу Лудогорец едва ли ще имаме повече от три ситуации за гол", заяви наставникът на датчаните Столе Солбакен.

Състав на Копенхаген: Робин Олсен, Петер Анкерсен (61- Том Хьогли), Матиас Занка Йоргенсен (61- Микаел Антонсон), Ерик Йохансон (61- Жорес Окоре), Лудвиг Аугустинсон (61- Николай Бойлесен), Каспер Куск (46- Бенямин Вербич), Вилям Квист (61- Абубакар Кейта), Урош Матич (61- Ян Грегуш), Расмус Фалк (61- Юсеф Туту), Федерико Сантандер, Андреас Корнелиус (61- Андрия Павлович) (Атанас Василев).