2. Други спортове
  3. Испания си осигури лесен четвъртфинал след победа над Унгария в турнира по водна топка

Испания победи Унгария с 13:11

Испания победи Унгария с 13:11 в среща от олимпийския турнир по водна топка за жени, с което иберийките си осигуриха едно от първите две места в група А.

Головата разлика на испанките е +7, а тази на САЩ е +1, като американките играят по-късно днес срещу аутсайдера Китай.

Три гола за победителките вкара Ани Еспар, която вкара последния в заключителните секунди на мача. Именно тогава унгарките бяха натиснали съперничките си и изоставаха само с един гол, но не успяха да стигнат до изравняване.

Това ще прати испанките на четвъртфинал срещу третия или четвъртия от другата група, а Унгария ще има много тежък съперник.

В група В първото място си оспорват Австралия и Русия. Съперник на испанките пък ще бъде по-добрият от мача между Италия и Великобритания.

Временно класиране:

1. Испания 3 2 1 0 33:26 5 точки
2. САЩ 2 1 1 0 23:22 3
3. Унгария 3 1 0 2 35:37 2
4. Китай 2 0 0 2 16:22 0

Илиана Раева: Журналистите сте главни виновници за провала на българите в Лондон

В Рио няма да имаме отбори и спортисти, предрича треньорката по художествена гимнастика

Михаела Маевска: Сами изпуснахме медала в Лондон

„Съжалявам, защото разочаровахме много хора и една от грешките бе моя", заяви грацията при пристигането на ансамбъла на летище „София”

Трогателно посрещане за българските медалисти (ВИДЕО+СНИМКИ)

Станка Златева, Тервел Пулев и Петър Стойчев обраха аплодисментите на летището

Илиана Раева в София: Бяхме спечелили медала, но в последния момент го изпуснахме

"Единствено Михаела (Маевска) иска да се откаже, всички останали възнамеряват да продължат", каза треньорката на ансамбъла ни по художествена гимнастика

Тервел: Горд съм, че спечелих медал (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Сега съм по-спокоен, отколкото преди заминаването", призна Пулев при завръщането от Лондон

Стефка Костадинова в София: Финансирането беше обезпечено, липсва нещо в треньорите, в спортистите дори

Трябва да се работи точно върху олимпиадата, не толкова върху световни и европейски първенства, обяви председателят на БОК

С два олимпийски медала се върнахме 60 години назад

Олимпийските игри бяха закрити с бляскава церемония, но споменът за тях ще нагарча на българския спорт - България не успя да вземе злато за пръв път от Хелзинки 1952 г.

Стефка: Да си свиваме лозунгите и да се хващаме за работа

Съжалявам за Станка, Ваня и ансамбъла, волейболистите са героите ни

Японката Наруми Куроси е "последната" олимпийка на игрите в Лондон

Олимпиадата в Лондон започна на 25 юли с футболен мач между женските отбори на Великобритания и Нова Зеландия