2. Други спортове
  3. Мирослава Кнапкова спечели златния медал на скиф

Мирослава Кнапкова спечели златния медал на скиф

Чехкинята наследи българката Румяна Нейкова, която взе златото на игите в Пекин

Чехкинята Мирослава Кнапкова спечели златния медал в дисциплината скиф (жени) на олимпийските игри в Лондон. Във финала тя преодоля дистанцията за 7:54.37 минути и наследи българката Румяна Нейкова, която взе златото на Игрите в Пекин.

Второто място, с 3.35 секунди изоставане, спечели датчанката Фие Удби Ериксен, а трета остана Ким Кроу от Великобритания.

Интересно е, че в надпреварата се включи 40-годишната Екатерина Карстен, която спечели бронз за Беларус на игрите в Пекин.

6. Сюн Чжан (Китай) - 8:03.10

Илиана Раева: Журналистите сте главни виновници за провала на българите в Лондон

В Рио няма да имаме отбори и спортисти, предрича треньорката по художествена гимнастика

Михаела Маевска: Сами изпуснахме медала в Лондон

„Съжалявам, защото разочаровахме много хора и една от грешките бе моя", заяви грацията при пристигането на ансамбъла на летище „София”

Трогателно посрещане за българските медалисти (ВИДЕО+СНИМКИ)

Станка Златева, Тервел Пулев и Петър Стойчев обраха аплодисментите на летището

Илиана Раева в София: Бяхме спечелили медала, но в последния момент го изпуснахме

"Единствено Михаела (Маевска) иска да се откаже, всички останали възнамеряват да продължат", каза треньорката на ансамбъла ни по художествена гимнастика

Тервел: Горд съм, че спечелих медал (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Сега съм по-спокоен, отколкото преди заминаването", призна Пулев при завръщането от Лондон

Стефка Костадинова в София: Финансирането беше обезпечено, липсва нещо в треньорите, в спортистите дори

Трябва да се работи точно върху олимпиадата, не толкова върху световни и европейски първенства, обяви председателят на БОК

С два олимпийски медала се върнахме 60 години назад

Олимпийските игри бяха закрити с бляскава церемония, но споменът за тях ще нагарча на българския спорт - България не успя да вземе злато за пръв път от Хелзинки 1952 г.

Стефка: Да си свиваме лозунгите и да се хващаме за работа

Съжалявам за Станка, Ваня и ансамбъла, волейболистите са героите ни

Японката Наруми Куроси е "последната" олимпийка на игрите в Лондон

Олимпиадата в Лондон започна на 25 юли с футболен мач между женските отбори на Великобритания и Нова Зеландия