2. Други спортове
  3. 12-годишен талант от „Цар Симеон 1898” с втора шампионска титла от черноморската колоездачна лига „Спринт”

12-годишният талант от „Цар Симеон 1898” Дениз Рюстенов спечели втора шампионска титла в поредния старт на черноморската колоездачна лига „Спринт”, проведена в Нова Загора.

12-годишният талант от „Цар Симеон 1898” Дениз Рюстенов спечели втора шампионска титла в поредния старт на  черноморската колоездачна лига „Спринт”, проведена в Нова Загора. Започналият да тренира състезателно едва от два месец малък „царист“ направи поредно силно „бягане“ при момчетата – младша възраст, и заслужено грабна златния медал в колокритериума в центъра на града. Точно преди месец пловдивчанинът спечели убедително първото място във 2-ия кръг на  черноморската колоездачна лига „Спринт”, проведена край Бургас и Несебър, въпреки че за него този старт беше дебютен в кариерата му. Тогава Дениз направи обаче запомнящ се дебют и взе златния медал и купа „Кошарица”.

Сега в Нова Загора, Рюстенов "повтори упражнението" и отново триумфира с титлата. Трасето този път обаче бе с дължина от километър и сто метра, като част от него – около старт-финала, беше покрито с паваж. Това направи надпреварата още по-непредвидима, а подценяването на трасето си изпати водачът в генералното класиране при най-малките – Йордан Петров от тима на „Сините камъни“ - Сливен, който падна в третата обиколка и не продължи в състезанието.

Дениз използва умело  отпадането на основния си съперник за приза и изкова заслужено първото място. Рустенов събра от междинните спринтове 7 точки, колкото постигна и съименника му Дениз Искрев от Казанлък, но пловдивчанинът стана първи  с по-добри показатели. Трети остана Ангел Ангелов от КК „Несебър“.

Ивайло Стоянов от компанията-производител на велосипедите "Спринт" лично връчи наградата на Дениз за втората му шампионска титла.

Нургюл Салимова приключи с реми в Лондон

Българската шахматистка Нургюл Салимова завърши с 5 точки участието си в отборния турнир Глобална шахматна лига 2024