2. Други спортове
  3. 13-и Открит шампионат на България по голф за аматьори

13-и Открит шампионат на България по голф за аматьори

Шампион на България при мъжете за 2017 г. стана 15-годишният унгарец Балинт Завачки

Дъжд и гръмотевици прекъснаха за час финалния кръг на Откритото първенство на България за аматьори, в което участваха играчи от 19 страни, разделени в 9 дивизии.

13-ото издание на най-престижния голф шампионат у нас се проведе в три кръга по 18 дупки в Пирин голф и кънтри клуб, който за първи път бе негов домакин. 11 състезатели от Националния и Младежкия национален отбор се включиха в шампионата.

Шампион на България при мъжете за 2017 г. стана 15-годишният унгарец Балинт Завачки. Той завърши със сбор от 210 удара само седмица, след като грабна трофея и от Македонския открит шампионат, игран отново в Пирин голф. Негови подгласници станаха гръцкият играч Василейос Кумпакис и друг унгарец – Дейвид Роша.

Най-добре класирал се българин е националът Димитър Савов, който завърши на пето място. При дамите след много оспорвана надпревара първото място завоюва София Морозова с 217 удара – това бе петото й участие в Открития шампионат, следвана от Ривека Джумагулова с 218 и миналогодишната шампионка Юлия Унтервегер с 219.

В шампионатната дивизия за състезатели над 50-годишна възраст победител е миналогодишният шампион Лес Перчевски – президент на Македонската голф федерация. За първи път в Открития шампионат имаше и дивизия за голфъри над 60 години. Трофеят ще носи името на един от най-дългогодишните участници в Открития шампионат – израелеца Базил Кауфман. Първата титла бе решена с плейоф между него и Олег Чернев – след равния резултат на 18 дупки на втората допълнителна дупка (11-а) българинът направи пар и се поздрави с победата.
Бяха излъчени победители в пет плейт дивизии – Златна, Сребърна, Дамска, Младежка и за ветерани.

В Златната класирането оглави Красен Атанасов (104 точки), в Сребърната – Красимир Мартинов (92 точки), при дамите най-много точки – 81, събра Луиза Деакону, при младежите – младият Александър Абрашев (118 точки), а при състезателите над 55 г. Димитър Георгиев победи с 69 точки.

Екипът на Българската голф асоциация и всички участници поздравиха домакините от Пирин голф и кънтри клуб за безупречното състояние на игрището през всички състезателни дни.

Антон Коджабашев за втори път фалира българските щанги

Насар оглави опозицията, която да спасява спорта

Карлос Насар тръгва да спасява федерацията по вдигане на тежести

Олимпийският шампион обеща, че ще направи всичко възможно

Официално: Признаха световния рекорд на Цанко Цанков

Две седмици след историческото плуване на Цанко Цанков от 120 километра без спиране в река Дунав, днес сутринта постижението беше официално ратифицирано от авторитетната Асоциация за световни рекорди

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година