2. Други спортове
  3. 13 медала за българските състезатели на турнир по спортна аеробика в Австрия

13 медала за българските състезатели на турнир по спортна аеробика в Австрия

Родните надежди взеха 7 златни, един сребърен и пет бронзови медала

Българските състезатели спечелиха общо 13 медала - 7 златни, 1 сребърен и 5 бронзови на международния турнир по спортна аеробика в Бад Ишъл (Австрия).

В категория юноши и девойки старша възраст (15-17г.) Илина Бояджиева стана шампионка, а втора е Синтия-Мари Ангелова. При тройките златото взеха Емилия Будинова, Анита Гаврилова и Синтия-Мари Ангелова, а при групите първи са Емилия Будинова, Анита Гаврилова, Синтия-Мари Ангелова, София Вададжийска и Кристина Зографска.

При юноши и девойки младша възраст (12-14г.) българите завоюваха два бронза чрез Симона Благоева индивидуално и тройки Моника Мишева, Симона Благоева и Християна Кайрякова.

В категория деца (9-11г.) шампионка стана Борислава Иванова, а при момчетата трети е Христо Манолов.

При смесените двойки Беатрис Димитрова и Христо Манолов са първи, а на трета позиция са Никол Черпокова и Васил Христов. Борислава Иванова, Алекс Ангелова и Дамла Арабаджи са шампионки при тройките, а Лъчезара Стамова, Беатрис Димитрова и Полина Гечева заеха трето място.

При групите златото завоюваха Радина Лулчева, Лъчезара Стамова, Беатрис Димитрова, Полина Гечева и Радиана Иванчева.

Насар ляга под ножа след световното

Проблемите във федерацията не ме разсейват, казва звездата във вдигането на тежести

Стефани Стоева си осигури медал в Кайро

Стефани Стоева продължава на полуфиналите на международния турнир по бадминтон "International Series" в Кайро

Нургюл Салимова приключи с реми в Лондон

Българската шахматистка Нургюл Салимова завърши с 5 точки участието си в отборния турнир Глобална шахматна лига 2024