2. Други спортове
  3. 132-ма състезатели участваха в зрелищна надпревара с планински велосипеди на Витоша (ВИДЕО)

Състезанието беше последното за годината и сложи официален край на „байк“ сезона

Този уикенд, столицата беше домакин на официалното закриване на „байк“ сезона.

Специално по случая бяха организирани няколко интересни прояви, както и едно от най-големите и очаквани събития за годината – Home Mountain Bike Cup 2014.

Отпразнуването на края на сезона започна още в петък вечерта, когато беше организирана интересна изложба под надслов „Най-добрите кадри на сезона“, последвана от свежо парти с много музика и добро настроение. Изложбата обедини общо 30 фотографии на 9 автора, които бяха успели да запечатат интересни моменти от сезона.

Съботния ден беше отреден за тренировки и опознаване на състезателното трасе. То е едно от  най-техничните в България и подлага на голямо изпитание издържливостта и техниката на състезателите. Трасето е дълго 2 километра и е изпълнено е с множество камъни, корени, дървета и скоростни отсечки.

В неделния ден на старта се наредиха точно 132-ма състезатели от цялата страна, сред които най-добро време успя да постигне националният ни шампион Росен Ковачев. Той успя да премине през трасето най-бързо и закова часовника на 2:32.44 минути. Росен се състезава в категорията на мъжете където остави след себе си на втора и трета позиция Стивиан Гатев и Стивън Стефанов.

В категорията на юношите първи стана Емилиян Соколов от отбора на „Гравити“, който освен че победи всички в своята група успя да се класира и втори в общото класиране с време 2:36.36. На второто стъпало на стълбицата се нареди Валентин Тенев следван от Мартин Войнов.

При ветераните най-добре се представи Димитър Белчев, който се пребори за първото място и остави след себе си Антон Настев от „Рам байкс“ и Дечко Груев от отбора на „FourTwenty”.

В една от най-трудните категории – тази на хората каращи колела без задно окачване – най-добър резултат постигна 15 годишния Теодор Мавродиев. След него на втора и трета позиция останаха Шери Юзиров и Павел Георгиев.

В трудната надпревара се включиха общо три смели момичета, които си разпределиха почетната  стълбичката. На първото стъпало успя да се качи Андреана Янкова с преднина от само 5 стотни пред Полина Петрова. На трето място остана 12 годишната Виктория Генова от град Бургас.

Организаторите от Консепт Криейтив решиха да добавят още една допълнителна категория за най-малките – бъдещи надежди на България на възраст от 11 до 14 години. В нея се включиха общо 5 деца, като най-добър резултат сред тях показа Румен Белезирев от Сопот, които завоюва безапелационна победа с преднина от над 24 секунди пред следващия в листа. На второ и трето място след него останаха Антонио Денков и Михаил Петренски.

За всички победители в състезанието бяха подготвени хубави парични и предметни награди предоставени от спонсорите на събитието – Рокстар, Рам байкс, магазин Байк хаус и Сони.

Събитието се проведе за втора поредна година и беше подкрепено от Столична Община, Природен Парк Витоша и Витоша ски. Организаторите обещаха да продължат традицията и догодина по същото време отново да бъдем свидетели на зрелищната надпревара в домашната им планина Витоша!

Насар ляга под ножа след световното

Проблемите във федерацията не ме разсейват, казва звездата във вдигането на тежести

Стефани Стоева си осигури медал в Кайро

Стефани Стоева продължава на полуфиналите на международния турнир по бадминтон "International Series" в Кайро

Нургюл Салимова приключи с реми в Лондон

Българската шахматистка Нургюл Салимова завърши с 5 точки участието си в отборния турнир Глобална шахматна лига 2024