2. Други спортове
  3. 14-годишен талант на „Цар Симеон” - втори за купа „Пазарджик”

14-годишен талант на „Цар Симеон” - втори за купа „Пазарджик”

Престижно второ място извоюва младата надежда на пловдивския колоездачен клуб „Цар Симеон 1898” Николай Генов на тура за купа „Пазарджик”, втори старт от новия спортно-състезателен сезон по колоездене. 14-годишният бегач от Пловдив се представи най-добре от всички свои съотборници и дори бе много близо до първото място в 20-те обиколки от критериума при момчетата на 26 километра. В крайна сметка Ники отстъпи лидерското място на състезателя на КК „Бургас” Нягол Няголов и остана втори. Третото място спечели Румен Ковачев от отбора на КК "Пирин" /Гоце Делчев/. Средната скорост в критериума при момчета бе 32.20кm/h.

Престижно второ място извоюва младата надежда на пловдивския колоездачен клуб  „Цар Симеон 1898” Николай Генов на тура за купа „Пазарджик”, втори старт от новия спортно-състезателен сезон по колоездене.

В същата възрастова група Адриян Беев е шести.
При юношите младша възраст, друга надежда на пловдивския велоклуб - Селяхтин Шакир, също взе едно шесто място в критериума на 39 км  /30 обиколки/. Първото място грабна Валери Иванов от КК „Бургас”.

Шести, но при юношите старша възраст - на 40 обиколки по 52- километрово трасе, стана друг млад бегач на „Цар Симеон 1898” - Любомир Добромиров. Първи тук стана Стоян Андонов от КК „Бургас”.
Всяка една обиколка на състезанието в Пазарджик бе по 1,3 км, а точкуването ставаше на всяка четна обиколка /5т., 3т., 2т., 1т./, и на нечетна - 1 точка.

Надпреварата за купа „Пазарджик” се проведе през уикенда в едноименния град и бе включена в календара на Българския колоездачен съюз. Стартовете бяха за състезатели от всички възрастови групи – момчета, юноши младша и старша възраст, без мъже.
Този втори старт за колоездачния сезон събра най-добрите млади наши колоездачи от всички колоездачни центрове в България.
На първите трима състезатели домакините бяха предвидили купи и парични награди.