2. Други спортове
  3. 17-годишна швейцарка взе второ европейско злато за 8 дни във Варна

17-годишна швейцарка взе второ европейско злато за 8 дни във Варна

Малкият Гюро бе обявен за най-големия фен на плажния волейбол в България

Нина Бечарт & Анук Верже-Депре  от Швейцария и Бартош Лошак & Пиотр  Кантор от Полша станаха първите  европейски шампиони по плажен волейбол в новосъздадената възрастова група – до 22 години, съответно при девойките и при младежите.  Те триумфираха като победители в неделните финали на първенството представено от Мтел пред пълните трибуни на пясъчния стадион на Южния плаж във Варна.

Нина е само на 17-години, но в рамките на последните осем дни спечели втора европейска титла, след като преди седмица триумфира и със златото до 20 години с друга партньорка в литовската столица Вилнюс.  Тя и Анук са и световни шампионки до 21 години за 2012.  Те преминаха през шампионата в морската ни столица без да загубят нито един гейм, като във финала надделяха над испанките Анхела Лобато Ереро & Паула Сориа Гутиерес с 2:0 (21:17, 21:15).  “Харесва ни да играем на този стадион”, заяви Анук след победата.  Бронзовите медали отидоха при чехкините Хана Тржешнякова & Елишка Галова, които спечелиха малкия финал срещу украинките Марина Самодай & Елизавета Сулима с 2:0 (21:17, 21:17).

Лошак & Кантор, които  вече имат цели три световни титли зад гърба си при различните възрастови категории, очаквано спечелиха и златото във Варна.  Все пак, във финала те срещнаха сериозен отпор от далеч по-неопитните норвежци Ларс Твинде & Хендрик Мол, които стигнаха до геймбол и в двете части от мача, но не успяха да го оползотворят.  С четири поредни точки поляците успяха да обърнат втория гейм от 18:20, за да затворят драматичния двубой при крайното 2:0 (24:22, 22:20).  На третото място се класира друг отбор от Полша – Мачей Кошак & Мачей Рудол, които надиграха германските братя Бенет Понивац & Давид Понивац с 2:0 (21:14, 21:15) в малкия финал.

Междувременно, специално  признание от организаторите получи шестгодишният Гюро. Той бе обявен за най-големия фен на плажния волейбол в България и неговото награждаване се превърна в най-любопитната част от церемонията по награждаването.  През четирите състезателни дни във Варна с помощта на баща си Джеро, който вече е известен и като талисман на българските националки по волейбол в зала, успял да се фотографира с почти всички женски двойки, участвали в първенството, и да качи снимките в социалната мрежа.

10-и юбилеен турнир „Морски звезди“ и Приз „Меглена Михайлова“

Той ще се проведе на 12 и 13 октомври

Цанко Цанков: В основата на атаката срещу мен са българи

Плувецът говори за скандалите с рекордите му от последните седмици

Кралев разкри проблемите, които парализират спортните училища

Парите, които инвестираме в спортни училища, трябва да са оправдани, казва бившият спортен министър

Завърши втората гребна регата „Черно море“

Над 50 гребци от цялата страна, показаха своите умения в най-атрактивните дисциплини на академичното гребане

Илиана Раева: За мен е истинско щастие да ви слугувам

Раева беше преизбрана за четвърти пореден път за президент на БФХГ

Преизбраха Илиана Раева за президент на Българската федерация по художествена гимнастика

Тя остана на поста си с пълно мнозинство

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София