2. Други спортове
  3. 25 отбора участваха в турнира по стрийтбол в Благоевград

25 отбора участваха в турнира по стрийтбол в Благоевград

Въпреки работния ден и това, че голяма част от децата бяха на училище, 25 отбора и над 75 участници се включиха в държавното първенство по стрийтбол "Вивател къп" , което се проведе в Благоевград. Турнирът е трети кръг от спортната надпревара, като преди това домакини бяха София и Пловдив.

Въпреки работния ден и това, че голяма част от децата бяха на училище, 25 отбора и над 75 участници се включиха в държавното първенство по стрийтбол "Вивател къп" , което се проведе в Благоевград. Турнирът е трети кръг от спортната надпревара, като преди това домакини бяха София и Пловдив.

Баскетболният празник в областния център на Пиринско започна на площада пред Американския университет и завърши в новата спортна зала "Скаптопара" заради проливния дъжд. При момчетата родени през 1995/96 година се записаха два отбора, като победител стана отбора на "Глобълс" , а втори след тях остана тимът на "Дарк Райдърс". За най-полезен играч в тази възрастова група бе избран Антоан Гърбев.

При родените през 1992/93 година момичета шампиони станаха отборът на "Уна Вердат", а след тях се наредиха "Пирин сън" и Нескуик". Отбор "Череша"  в състав Никола Коцаков, Божидар Божинов и Райко Дундалов стана първенец при момчетата родени през 1993/94 година. На второ място се класира "Ябълки", а трети останаха "Жалковците". Приза MVP в тази група бе присъден на Райко Дундалов.

В последната група набор 91/92 участниците в Държавното първенство по баскетбол  за юноши, отборът на "Евробаскет" със Слънчо Кехайов, Георги Дивилски и Никола Чучуков в състава си станаха безапелационни шампиони. Те се пребориха за първото място с отборите на "Благоевградски тигри" и "Ракия", които останаха съответно на второ и трето място.

Победители в отделните възрастови групи освен с медали бяха наградени и с МP4, а останалите отбори в подреждането получиха раници, шапки и баскетболни топки. Призьорите за МVP  получиха статуетки. Победителите от кръга в Благоевград ще премерят сили на 4 юли  в столицата с останалите първенци от другите десет града в страната ни където се провежда надпреварата.

Победа и загуба за България на шахматната Олимпиада

Мъжете постигнаха успех в Будапеща

Цанко Цанков записа световен рекорд на 120 километра без спиране

Родният плувец взе разстоянието от село Ясен до Козлодуй за 18 часа 1 минута и 39 секунди

Николай Илиев: Никой не може да отнеме постиженията на Цанко Цанков