2. Други спортове
  3. 40 танцови двойки взеха участие в турнира за купа "Сливен"

40 танцови двойки взеха участие в турнира за купа "Сливен"

40 танцови двойки в три класа от страната участваха в открития турнир по спортни танци за купа „Сливен” в спортна зала „Васил Левски”. Победители в клас 9E, станаха представителите на Поморие - Мариян Кусев и Десислава Трифонова. Двойката на сливенския клуб “Туида" Ивайло Стоянов – Магдалена Михайлова се класира на трета позиция, предаде кореспондентът на Novsport.com в Сливен.

40 танцови двойки в три класа от страната участваха в открития турнир по спортни танци за купа „Сливен” в спортна зала „Васил Левски”. Победители в клас 9E, станаха представителите на Поморие - Мариян Кусев и Десислава Трифонова. Двойката на сливенския клуб “Туида"  Ивайло Стоянов – Магдалена Михайлова се класира на трета позиция, предаде кореспондентът на Novsport.com в Сливен.

При по – големите в клас 13D първото място заеха представителите на Стара Загора Кирил Георгиев – Иванина Каназирева. Тук трети са Николай Сивов – Божидара Стефанова от клуб по спортни танци “Сливен”. В клас 18B+B-La се наложиха Трифон Парушев – Екатерина Драганова от Асеновград, а в същата група на втора позиция се класираха Мартин Иванов – Теодора Терзиева от КСТ Сливен.

Още по-оспорвано на подиума бе в надпреварата за Купа "България " в шест групи. При състезатели над 19 г. – на La и St победите спечелиха съответно Димитър Димитров – Искра Андреева от “Дъга” (София) и Герман Тепавичаров – Светла Куконова от Варна. При младежите на La и St с първи места се поздравиха Иван Карастоянов – Никол Николова от Бургас и Трифон Парушев – Екатерина Драганова от Асеновград. В последната група при юношите - La и St призьори са Иван Христов – Памела Маврева от Бургас 75 и Димитър Стефанов – Даниела Макева от “Импулс”.

Проявата се проведе за 14-ти пореден път и бе посветена на празника на града – Димитровден. На подиума в зала "Васил Левски " се представиха двойки от цялата страна за определяне на носителите на Купа "Сливен" и Купа "България ". Организаторите са Община Сливен, БФСТ и КСТ "Сливен", който отпразнува 10-та си годишнина. Треньорът в клуба - домакин Цанка Иванова получи специален приз за 60-годишен юбилей и за приноса си за развитието на спортните танци в града и в страната.

Испанец е световен шампион в бягането по часовник при мъжете до 23 години

Йордан Петров с 57-мо място

Бургас приема Европейски фестивал по гимнастика "Golden Age Gym Festival 2024"