2. Други спортове
  3. 49 шахматисти участваха в четвъртия турнир от веригата "Млад гросмайстор" в Плевен

В групата до 12 години пълен триумф постигнаха плевенските момчета, които окупираха първите четири места

49 шахматисти участваха в четвъртия турнир от веригата "Млад гросмайстор" в Плевен. Това съобщиха за БТА организаторите на форума. В проекта "Надеждите на България" участваха млади шахматисти от Плевен, Велико Търново, Враца и Червен бряг. При най-малките участници до 8 години победи Емилия Петрова от Плевен. При десетгодишните първото място спечели Георги Игнатов от Враца.

В групата до 12 години пълен триумф постигнаха плевенските момчета, които окупираха първите четири места, с най-добро представяне на Давид Цветанов. При 16-годишните на върха застана Емил Стефанов от Велико Търново.

До края на месеца ще се състоят надпреварите и в останалите градове-партньори - Варна, Шумен, Пловдив и Благоевград. След изиграване на петия турнир ще стане ясно кои са 16-те финалисти от петте града. Общо 80 участници в състезанията ще придобият право да се явят на турнир от 10 до 12 май в Трявна. На финала  ще бъдат допуснати да се включат и шахматисти, които не са успели да спечелят квоти, като условията за тях е да са играли в поне 3 турнира от веригата, и да заплатят своите разноски за престоя. В Трявна ще бъдат определени най-достойните млади шахматисти, които ще представят страната ни на международния фестивал "Надеждите на света" във Варна през юни.

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София

Добро представяне на българските бадминтонисти

Четири гимнастички от ансамбъла спират със спорта

Новината обяви президентът на Българската федерация по художествена гимнастика Илиана Раева

Стефани Стоева спечели титлата на международния турнир по бадминтон в София

На финала Стефани Стоева постигна успех над третата поставена Гергана Павлова

Налбантова е 4-а поставена на Световното първенство по бадминтон до 19 г.

Шампионатът ще се проведе от 7 до 13 октомври в Нанчан (Китай)

Изненада! Отмениха световния рекорд на Цанко Цанков

Преплува ли в крайна сметка Цанко 120 км по Дунав?

Стилияна Николова: Подобно нещо няма как да се забрави

Два месеца след Олимпиадата тя отново е в залата

Сестри Стоеви стигнаха полуфинал на международния турнир в София

На 1/2-финалите ще играят още Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Таня Иванова/Гергана Павлова