3. 72 голфъра събра Нестле на първия си голф турнир в Пирин Голф & Кънтри Клуб

72 голфъра събра Нестле на първия си голф турнир в Пирин Голф & Кънтри Клуб

Със съдействието на своите партньори Пирин Голф & Кънтри Клуб доказва за пореден път, че голфът е спорт за малки и големи и привлече над 20 деца

Една  от най- успешните марки на българския пазар Нестле вече направи първите си стъпки и в голфа, положи началото на връзката си с аристократичния спорт.

Първият голф турнир под егидата на Нестле- Nestle Golf Cup се проведе на 20.08.2011 в пет звездния комплекс Пирин Голф & Кънтри Клуб. Със съдействието на своите партньори Пирин Голф & Кънтри Клуб доказва за пореден път, че голфът е спорт за малки и големи и привлече над 20 деца.

„ Добре дошли на всички голфъри  на първия голф турнир на Нестле, който възнамеряваме да превърнем в традиция. Мотото на нашата компания е „Добра храна, добър живот”, целим да сме първи сред най- добрите. Следвайте и вие тази цел. ” с тези думи Красимир Рангелов, Регионален мениджър на Нестле посрещна гостите на турнира.

Служителите на Нестле имаха възможност да се състезават на тренировъчното игрище, победители бяха излъчени и в състезанието за начинаещи голфъри. Страстта към  голфа  завлядя ентусиазираните спортисти още след първата им среща с играта. Домакините бяха подготвили различни категории, в които имаше и печеливши.

На  организираното пътинг състезание, най- добър резултат сред начинащите показа Красимир Рангелов- 18 точки, следван от Марян Драгиев- 19 точки и Олег Котев – 20 точки. Най- дълъг удар сред начинаещите, над 130 м. направи Мирослав Борисов, не незабелязан остана и най- късият удар. Най- ентусиазираният голфър сред служителите на Нестле инструкторите определиха Станислава Дерманка

Интересът към първото издание на състезанието беше изключително голям и участие в турнира взеха максимума при шотгън старт 72 голфъри. Записване за участие изявиха голфъри и в деня на състезанието, но свободните мсета бяха свършили дни преди събитието. Турнирът се игра на 18 дупки. Голфърите бяха разделени на 3 дивизии: Дивизия А играха Строукплей , дивизия Б и В играха Стейбълфорд.

В дивизия А победител с 69 удара спечели Кирил Слатински с по-добър резултат на последните 9 дупки. „ Наистина не очаквах да спечеля първото място, изненадан съм. Добрата игра се дължи на хората с които играх днес.” каза първият сред най-добрите. Втори се класира Андрей Гюров също с 69 точки, а трети се нареди Божидар Спасов с 72 удара.

В дивизия Б победител с 44 нетни Стейбълфорд точки е Трифон Сидеров, следван от Николай Нанков на второ място с  42 нетни точки и Михайл Василев на трето място с 42 точки.

В дивизия С голямата изненада поднесе 10-годишния Димитър Савов, който се класира на първо място с 47 нетни Стейбълфорд точки.

„ Благодаря на всички” , каза срамежливо младежът, който тренира усърдно през лятото и показва добри резултати. Втори се класира Генчо Христакиев с 46 нетни точки, койт също посещава редовно голф училището на Пирин Голф & Кънтри Клуб, а на трето място се класира Груди Грудев с 43 нетни точки.

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година