2. Други спортове
  3. Адриан Беев носи нова шампионска титла на "Цар Симеон" в Габрово

Адриан Беев носи нова шампионска титла на "Цар Симеон" в Габрово

Дефектен велосипед лиши пловдивския клуб от втора титла

Нова шампионска титла извоюва пловдивският колоездачен клуб „Цар Симеон 1898” по време на националния велопробег за купа „Буката – Одрински – Чанлиев” в Габрово, пореден старт от календара на Българския колоездачен съюз.

Младата пловдивска надежда Адриан Беев стана убедителен шампион при юношите, младша възраст. По време на тежкия 10-километров преход, с изкачване на габровския връх „Узуна” хегемонията на „Цар Симеон 1898” бе тотална. Беев показа най-добра спортна форма и финишира първи, пред съотборниците си от „царския” тим – Николай Генов и Георги Кехайов, заели второто и третото място.

В старта при старшата възраст, младият тим на „Цар Симеон 1898” по чудо изпусна нова шампионска титла. Юношеският национал Селяхтин Шакир показа отлично бягане по 23-километровото трасе и изкачването на връх „Узана”, но неочакван технически дефект на велосипеда му, километри преди финала, го лиши от първото място. Шакир все пак финишира трети, след представителя на ЦСКА Валери Нешев и троянеца Дамян Костадинов.

В надпреварата при момчетата, 14-годишната пловдивска надежда Октай Мехмед също се нареди на почетната стълбичка, като се класира трети в крайното генерално класиране. Първото място заслужи Онур Татар от тима на „Лястовица-Казанлък”.

Велосъстезанието за купа „Буката – Одрински – Чанлиев” в Габрово бе от календара на Българския колоездачен съюз и събра най-добрите млади наши колоездачи от всички колоездачни центрове в България.

Официално: Признаха световния рекорд на Цанко Цанков

Две седмици след историческото плуване на Цанко Цанков от 120 километра без спиране в река Дунав, днес сутринта постижението беше официално ратифицирано от авторитетната Асоциация за световни рекорди

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година