2. Други спортове
  3. Академик-НСА е само на три победи от 1/4-финал

Академик-НСА е само на три победи от 1/4-финал

Отборът на „Академик-НСА” поведе с 4-0 победи срещу „Медитеранеа” (Италия) и си осигури предсрочно втори успех на Party food Европейско клубно първенство по бадминтон в София, съобщиха от пресслужбата на надпреварата.

„Студентите”се нуждаят от победа срещу тима на „Харков” в двубоя от първа група, който започва в 18 часа в зала „София”, за да станат първия български клуб, стигнал четвъртфинал в това състезание. Нашите започват мача от 1-0 със служебна победа, защото украинката Олга Пивоварова се контузи вчера и няма кой да я замести за мача на жени единично.

Смесената двойка Владимир Методиев и Габриела Бънова (на снимката) записа първия успех за сборния отбор на „Академик-НСА”. Те победиха Луиджи Ицо и Федерика Панини с 21:10, 22:24, 21:10. След това първата ракета Красимир Янков се разправи с Джовани Траина с 21:6, 21:8. Бънова направи подвиг и успя да обърне мача с Кристина Адам, за да спечели след 16:21, 21:19, 21:16. Двойката Янков-Методиев записа четвъртата победа над Марк Констъбъл и Траина – 21:11, 21:14.

Държавният първенец „Стара Загора” записа четвърта загуба във втора група. Те бяха победени в последния си мач от испанския „Содерниса Ринконада”, за когото играе бившият номер 12 в света Ричард Воън от Уелс и китайка и индонезиец. Българите загубиха в първите си шест среши. Възможност за успех имаше двойката Роцица Тинкова-Стефани Гюдженова, които имаха четири точки за спечелване на мача срещу Молина и Мартинес, но отстъпиха с 19:21, 22:20, 21:23.

България е световен шампион по мажоретен спорт

Стилияна Николова вече мечтае за Олимпийските игри в Лос Анджелис

Гимнастичката провежда мастърклас заедно с Катрин Тасева

Победа и загуба за България на шахматната Олимпиада

Мъжете постигнаха успех в Будапеща

Цанко Цанков записа световен рекорд на 120 километра без спиране

Родният плувец взе разстоянието от село Ясен до Козлодуй за 18 часа 1 минута и 39 секунди

Николай Илиев: Никой не може да отнеме постиженията на Цанко Цанков